999 rezultate për

mite

Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
"PD ia fut kot dhe pikë", Rama i përgjigjet opozitës për testimet masive Debati për testimet masive ka përfshirë edhe vendin tonë prej ditësh, por duket se opozita dhe qeveria nuk ndajnë të një
U krijua 72 vjet më parë, çfarë buxheti zotëron OBSH për epidemitë Në mendjen e njerëzve kthehet roli i OBSH në veçanti në kohërat e sëmundjeve të rënda, epidemive dhe pandemive, si për s
Infektimi me koronavirus i mjekut të njohur, reagon Lulzim Basha Doktori i njohur Dhimitër Kraja është infektuar me koronavirus dhe për këtë lajm të trishtë ka reaguar edhe kreu i Parti
7 mite për fytyrën që s'duhet t'i dëgjoni më Dëgjojmë kaq shumë gjëra në lidhje me kujdesin ndaj fytyrës çdo ditë, sa nuk dimë kujt i besojmë më parë. Gjithsesi, ajo
EMRI/ Preket nga koronavirusi një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 Një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi. Mësohet se n
ZYRTARE/ Lojërat Olimpike TOKIO 2020 shtyhen për në 23 korrik 2021 Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe Komiteti Organizues i Lojërave në Tokio kanë vendosur për datën e re për zhvilli
Komitetit Olimpik Ndërkombëtar vendos sot për TOKIO 2020 Një thirrje konferencë është planifikuar sot midis Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe Komitetit Organizues të Lojë
Pandemitë botërore që ndryshuan historinë e njerëzimit Historia e pandemive është pothuajse e gjatë sa vetë historia e njeriut. Pandemitë kanë marrë miliona jete njerëzish, ka
Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
A ju mbron maska? Disa mite dhe fakte për koronavirusin ISHP ka publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të sqaruar më t
Tokoi 2020 në rrezik, edhe Brazili "pro" shtyerjes Gjasat që Lojërat Olimpike Tokio 2020 të shtyhen po rriten gjithnjë e më shumë. Komiteti Olimpik i Gjermanisë ishte a
Cilat janë 15 pandemitë që ndryshuan historinë e botës ndër shekuj Në fushën e sëmundjeve infektive, pandemia është skenari më i keq. Kur një epidemi përhapet përtej kufijve të një vendi,
Mitet rreth infeksioneve mykotike që gjinekologët s'duan të besoni më Shkak i infeksioneve mykotike bëhen kërpudhat prezente në trupin tonë. Kur niveli i tyre rritet, për shkak të estrogjeni
Pandemitë botërore që ndryshuan historinë e njerëzimit Historia e pandemive është pothuajse e gjatë sa vetë historia e njeriut. Pandemitë kanë marrë miliona jete njerëzish, ka
Faktet dhe mitet mbi koronavirusin, a do ta ulë moti i ngrohtë numrin e infeksioneve? Në klimat e buta, gripi sezonal ka tendencë të ndizet në dimër dhe të zvogëlohet kur mbërrin pranvera. Po në lidhje me k
10 të prekur nga koronavirusi, nutricionistja tregon cilat ushqime duhen konsumuar Koronavirusi ka prekur 10 persona në Shqipëri dhe situata mund të bëhet më problematike. Organizata Botërore e Shënde
A ju mbron maska? ISHP tregon disa mite dhe fakte për koronavirusin ISHP ka vendosur të publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të
Pa panik! Nëntë mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Moti i ftohtë dhe dëbora Një nga mitet e krijuara është që moti i ftohtë dhe dëbora mund të vrasin koronavirusin. OBS
ZYRTARE/ Merret vendimi drastik për ndeshjet në Itali Të gjitha ngjarjet sportive në Itali janë anuluar deri më 3 prill. Ngjarjet sportive në Itali janë suspenduar nga Kom