999 rezultate për

mirekuptim

Memorandum mirëkuptimi për TAP Shqipëria, Kroacia, Mali i Zi dhe Bosnje-Hercegovina kanë firmosur një memorandum që konkretizon bashkëpunimin e 4 vende
Lata: Do të punojmë për përmbushjen e premtimeve Ruzhdi Lata ditën e djeshme ka marrë certifikatën zyrtare për mandatin e ri për komunën e Dibrës. Po ashtu edhe për anët
Athinë-Shkup, memorandum mirëkuptimi? Athina zyrtare e ka bërë hapin e parë në përshpejtimin e zgjidhjes së kontestit të emrit me Maqedoninë. Ministri i Punëv
UEFA paguan dëmtimin e Chiellinit Juventusi do të marrë kompensim financiar nga UEFA për mbrojtësin e saj Giorgio Chiellini. Mbrojtësi juventin u dëmtua n
Opozita në mënyrë politike e keqpërdori rastet e Hagës Në një intervistë për të përditshmen “Dnevnik”, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, thekson se për rastet e Hagës ka biseduar
Memorandum mirëkuptimi mes Kosovës dhe SHBA-së Presidentja Atifete Jahjaga dhe ambasadori i SHBA-së, Cristopher Dell, kanë nënshkruar një memorandum mirëkuptimi, i cil
Topi uron besimtarët myslimanë Presidenti i vendit Bamir Topi ka shprehur mesazhin e tij të urimit për të gjithë besimtarët myslimanë. “Kjo është dita,
QMBI uron Ramazanin Qendra për Mirëkuptim dhe Bashkëpunim Institucional uron besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të bekuar t
Ministrat Limaj dhe Yildirim nenshkruan Memorandumin e Mirekuptimit Në kuadër të vizitës së delegacionit të lartë të Qeverisë së Republik&
Marovic: Kerkojme mirekuptim nga Beogradi Zëvendëskryeministri malazez, Svetozar Marovic, ka deklaruar se do të donte sikur Beogradi të tregon
EULEX do memorandum mirekuptimi me Policine e Kosoves Misioni Evropian për sundimin e ligjit, EULEX, ia ka adresuar Policisë së Kosovës një kërk