999 rezultate për

miratohet

Miratohet Ligji për Veteranët e UÇK-së por jo për FARK-un Gjatë seancës së sotme Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin për Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por FARK-u n
Xhemajli: Ligji për veteranët të miratohet deri më 10 mars Muharrem Xhemajli, kryetari i OVLUÇK-së, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë Thaçi për procedimin e Projektligjit për ve
Miratohet ligji për media në parlamentin maqedonas Parlamenti i Maqedonisë në orët e vona të ditës së djeshme ka miratuar me 56 vota pro Ligjin e ri për mediat. Partit
Miratohet Buxheti 2014 UPDATE - Me 82 pro, 27 kundër dhe zero abstenime Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ligjin për buxhetin e vitit 2014. Krye
Miratohet buxheti 2014-të por nuk privatizohet PTK Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot gjatë seancës kanë miratuar Buxhetin për vitin 2014. 57 deputetë kanë qënë pro mir
Për 2014-n mund të miratohet një buxhet provizor Kryeministri Edi Rama informoi dje grupin parlamentar socialist në lidhje me bisedimet me FMN për buxhetin e shtetit dhe
Miratohet projektbuxheti i vitit 2014 Pas një debati që zgjati shumë orë, deputetët e Kosovës kanë projektbuxhetit e vitit 2014 me 59 vota pro, 31 kundër dhe
Miratohet plani për shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë Mbikëqyrësi global i armëve kimike ka miratuar një plan formal për shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë, pavarësisht s
Miratohet Projekligji për Mbrojtjen nga Zhurma Qeveria ne mbledhjen e sotme ka miratuar projkeligje, rregullore, udhëzime administrative dhe vendime tjera nga fusat e
Miratohet kontrata me “Crown Agent” për doganat Komisioni i Integrimit miratoi sot projektligjin për asistencës së shërbimit doganor me kompaninë “Crown Agent”. Gjatë m
Pas 10 orë diskutime, miratohen ndryshimet në buxhetin 2013 Pas më shumë se 10 orësh diskutime, Kuvendi ka miratuar me 79 vota pro dhe 42 kundër aktin normativ për disa shtesa dhe
Miratohet strategjia për migrimin Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka prezantuar në mbledhjen e qeverisë, projekt strategjinë shtetërore pë
Miratohet fondi, ja rritja e pagave në polici dhe ushtri Paga minimale për punonjësit e Policisë së Shtetit shkon 39000 mijë lekë. Në rritjen e fundit të pagave punonjësit me gr
Betohet Qeveria Rama, Shqipëria me qeveri të re UPDATE - Qeveria e re e drejtuar nga Edi Rama është betuar pak çaste më parë para presidentit Nishani. Pas betimit të kr
Miratohet drafti i kthimit të vizave në Ballkan Parlamenti Evropian ka miratuar draftin për rikthimin e vizave për vendet e Ballkanit. Drafti për rikthimin e përkohshëm
Miratohet rezoluta për krimet e luftës Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën lidhur me hetimin dhe gjykimin e krimeve të luftës, rolin e EULEX-it, Qeverisë
Miratohet Ligji për Amnistinë Update- Kuvendi i Kosovës miratoi pasditen e sotme Ligjin për Amnistinë të cilit nuk iu bë asnjë ndryshim. Katër amandam
Miratohet rezultati, e majta humbet një mandat në Lezhë Mes debatesh Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi sot tabelen perfundimtare ppër Qarkun e Lezhes me një ndarje të re t
Ligji për amnistinë miratohet të enjten Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi ka thënë se në votimin për miratim të Ligjit të amnistisë, i cili do të mbahet të en
Nuk miratohet Ligji për amnistinë Nuk është miratuar Projektligji për amnistinë nga Kuvendi i Kosovës. Pas një dite të gjatë diskutimesh nga 91 deputetë t