999 rezultate për

miratohet

Mbyllet seanca e parë, miratohet Ligji i ndryshuar për Prokurimin Publik Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar ligjin me ndryshime për Prokurimin Publik, me shumicë votash. U tha se
Miratohet projektligji për patentat, ja çmimet e reja Komisioni parlamentar për Zhvillim Ekonomik ka miratuar projekt ligjin për Patentë Shofer dhe projektligjin për Siguri n
Basha: Nesër të miratohet ligji për Byronë Kombëtare të Hetimit Në mbledhjen e grupit parlamentar, Basha ka bërë thirrje që të votohet me procedurë të përshpejtuar Byroja Kombëtare e H
A do të miratohet reforma në drejtësi?! Tashmë politika po përgatitet që të çojë për miratim reformën në drejtësi. Ish-zv.ministri i Mbrojtjes Dritan Hila me
Miratohet ligji për amnistinë, ja kush përfitojnë Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 110 vota pro ligjin për amnistinë, i cili përfshin falje për personat e dënuar për vepra
Mustafa: Projektligji për mbrojtjen e fëmijëve, miratohet në janar Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti një grup fëmijësh nga disa rajone të Kosovës, të komuniteteve t
Kuvend, nuk miratohet Ligji për punën e Prokurores Speciale Me 54 vota “kundër” dhe 27 “pro”, Kuvendi nuk e ka miratuar propozimin për sjelljen e ligjit për shërbimin e Prokurorisë
Miratohet themelimi i Universitetit të dytë shqiptar në Maqedoni Qeveria në mbledhjen e sotme, qe nuk ka mbaruar ende, ka vendosur që të hapet universiteti i dytë shqiptar me seli në Sh
Miratohet ligji për dekriminalizimin Kuvendi ka miratuar ligjin për dekriminalizimin, ligj ky që parashikon se personat që kanë poste publike dhe që kanë bër
Miratohet pas 5 ditësh debat buxheti për vitin 2016 Parlamenti ka miratuar ne mesnate, pas një debati pesë-ditor, buxhetin për vitin 2016. Pro projekt-buxhetit votuan 66 de
Miratohet pakoja e ligjeve nga marreveshja e 2 Qershorit Parlamenti i Maqedonisë ka miratuar pakon e ligjeve që parashikohen me marrëveshjen e 2 Qershorit. Pak minuta para mesna
Miratohet buxheti për Prokuroren Speciale Në seancën e sotme Kuvendi votoi njëzëri dhe pa debat buxhetin që mundëson funksionimin e Prokurores Speciale. Buxhet
Miratohet projektligji për MSA-në Kuvend i Kosovës ka miratuar me 86 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshje
Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare Update - Këshilltarët shqiptarë të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, para pak çastesh miratuan Deklaratën për themelim
Miratohet heqja e imunitetit për Armando Prengën UPDATE - Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Mandateve për të shqyrtuar kërkesën e prokurorisë për autorizimin nga lig
Miratohet Ligji për Kundërvajtje Ministria e Drejtësisë njofton se, është miratuar Ligji për Kundërvajtje me të cilin përveç shumë risive parashihet edhe
Miratohet paketa e dytë e reformave për Greqinë Në orët e para të ditës, pas një sërë debatesh është miratuar paketa e dytë e reformave për Greqinë. Sot Parlamenti grek
Thaçi, optimist: Gjykata Speciale do të miratohet në votimin e radhës Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi beson ende se Kosova do ta miratojë formimin e Gjykatës Speciale, edhe pse
Prishtinë, miratohet propozim-vendimin për buxhetin 2015 Me 19 vota Pro dhe 15 abstenime Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka miratuar propozim-vendimin për rishikimin e buxhetit
Miratohet MSA-ja për Kosovën, nënshkrimi në qershor Komisioni Evropian miraton me procedurë të shkruar, tekstin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit në mes të Bashkimit E