999 rezultate për

miratohet

Edhe PD pranon draftin final, a do të miratohet më në fund reforma? Mesa duket gjërat po shkojnë në rrugën e duhur. Sipas burimeve mësohet se edhe PD ka pranuar draftin e ri të ambasadorëv
Kryeministri Rama mbërrin në Kuvend. A do miratohet reforma?! Kryeministri Edi Rama sapo ka mbërritur në Kuvend, pasi në orën 18:00 pritet që të nisë seanca plenare. Rama i shoqër
Konferenca e Kryetarëve vendos: Nesër në Kuvend do të miratohet Reforma në Drejtësi Sapo ka përfunduar mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, ku është miratuar rendi i ditës. Sipas informacioneve parapr
Meta: Kuvendi do të nis e s'do mbarojë deri sa të miratohet Reforma! Pas takimit me liderin e opozitës, Lulzim Basha, kreu i Kuvendit nënvizoi se reforma do të miratohet ditën e enjte në Ku
Cara: Zgjedhje të parakohshme në shtator Deputeti i Partisë Socialiste, Parid Cara ka deklaruar se kryeministri, Edi Rama duhet të masë forcat në Kuvend më 21 ko
Meta për reformën në drejtësi: E miratojmë vetëm me konsensus Kreu i Kuvendit, Ilir Meta gjatë ditë së sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorët e Shqipërisë që shërbejnë në vende
Ndoka: Reforma në Drejtësi të miratohet me konsensus në Kuvend Kryetari i PDK, Nard Ndoka, me anë të një statusi në Facebook ka komentuar takimin e sotëm të Partisë Demokratike me ale
Ja kur do të miratohet në Parlament drafti i reformës në drejtësi Kuvendi ka miratuar me 71 vota pro, kalendarin e punimeve 4¬22 korrik, ku parashikohet që drafti i reformës në drejtësi
Këmbanë alarmi nga ministri gjerman: Bëni reformën dhe sillni Shqipërinë në BE Gjatë konferencës së shtypit me homologun Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm i Gjermanisë tha se nëse Reforma në Drejtës
Mustafa kërkon që ligji për Trepçën të miratohet para nëntorit Kryeministri Isa Mustafa, pas vizitës që i ka bërë Agjencionit Kosovar të Privatizimit (AKP), në deklaratën e tij për me
Miratohet "Ligji i spiunëve" Komisioni i Ligjeve ka miratuar me vetëm një votë abstenim të deputetit Arben Ristani projektligjin për sinjalizuetit, q
Miratohet në parim drafti për Reformën në Drejtësi Pak minuta më parë, Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi miratoi në parim draftin që do t’i hapë rrugë ndryshime
Meta: Të miratohet sa më shpejt Reforma në Drejtësi Kryeparlamentari Ilir Meta, në një konferencë për drejtësinë të mbajtur në Tiranë tha se Reforma në Drejtësi është një d
Fleckenstein: Jam besimplotë që Reforma në Drejtësi do miratohet Në kuadrin e Reformës në Drejtësi, sot Eurodeputeti Fleckenstain dhe ambasadorja Vlahutin kanë takuar kryeparlamentarin
Ultimatumi i Hahn: Miratoni reformën përpara pushimeve të verës! Nga qyteti i Durrësit, Komisioneri i Bashkimit Europian për Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, apeloi se reforma në
Miratohet projektligji për themelimin e Akademisë së Drejtësisë Qeveria e Kosovës ka miratuar në mbledhjen e sotme projektligjin për themelimin e Akademisë së Drejtësisë. Kjo Akadem
Miratohet Ligji për Këshillin Gjyqësor Sapo ka përfunduar seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Ashtu sikur u njoftua edhe më herët kjo seancë u zhvillua pa pr
Miratohet plani urgjent për refugjatët, përjashtohet rihapja e itinerarit ballkanik Shtetet e BE e miratuan përfundimisht planin e ndihmës urgjente për të furnizuar refugjatët në Greqi. Ndërkohë, kryemini
Miratohet vendosja e bustit të Papa Françeskut Këshilli Bashkiak i Tiranës i mbledhur këtë të premte ka miratuar qysh në krye të herës 3 pikat e para kryesore si rend
Dekriminalizimi miratohet me konsensus Me 114 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Parlamenti ka votuar aktet nënligjore për zbatimin e ligjit për Dekrim