999 rezultate për

miratohet

Miratohet Plani i Përgjithshëm i Tiranës, ja 13 projektet strategjike Pas tetë orë diskutimesh, Këshilli Bashkiak miratoi Planin e Përgjithshëm Vendor të kryeqytetit që pritet të jetë dhe ku
Miratohet me duartrokitje rezoluta e OKB-së që kërkon ndalimin e kolonializmit izraelit Mbrëmjen e sotme, 23 dhjetor, Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka miratuar rezolutën që kërkon ndalimin e kolonizimit të i
Miratohet Buxheti 2017, rrëzohet kërkesa e LSI-së për laboratorët spitalorë Parlamenti ka miratuar sot Buxhetin 2017 me 80 vota pro. Po kështu, është rrëzuar edhe kërkesa e LSI-së për pezullimin e
Qeveria i thotë "Ok" koncesionit për "Rrugën e Kombit", miratohet vendimi Këshilli i Ministrave i ka hapur rrugë sot koncesionit për Rrugën e Kombit. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua
Miratohet fondi, SHISH do të përgjojë WhatsApp, Viber, Instagram, SnapChat… Komisioini i Sigurisë në Kuvend ka miratuar kërkesën e Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) për të shtuar një fond pre
Miratohet buxheti, si ndryshojnë pagat, pensionet dhe taksat në 2017 Parlamenti miratoi në parim gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm projektbuxhetin e vitit 2017 pa praninë e opozitës
Ministri grek: Më 12 dhjetor miratohet rekomandimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, në një intervistë për "Huffington Post", ka thënë se Këshilli Europian do të mir
Vdekja e Astritit / Miratohet në Strasburg amendameti për hetim të pavarur (DOKUMENT) Gjatë mbledhjes së II-të të Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asocim BE-Kosovë, në selinë e Parlamentit Europian në
Miratohet strategjia rajonale kundër përmbytjeve Institutet Hidro-meteorologjikë të Shqipërisë, Malit të Zi, Maqedonisë dhe Kosovës nënshkruan sot në Prizren një Memoran
Progres-raporti/ Nishani: Shpresojmë të miratohet edhe nga Këshilli i Ministrave të BE Presidenti Nishani priti në një takim Ambasadoren e Delegacionit të BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, me rastin e dorëzi
SPAK miratohet me 122 vota pro nga Parlamenti Mazhoranca dhe opozita kanë miratuar me 122 vota pro dhe asnjë kundër ligjin për SPAK-un, strukturën antikorrupsion për
"Demarkacioni procedohet edhe nëse opozita nuk do dialog" Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar së fundmi se Ligji për Trepcën është i nivelit evropian, ndaj pret që a
Miratohet ligji i mbetjeve/ Shqipëria iu hap dyert plehrave të Evropës Pas një seance të gjatë, Kuvendi votoi projektligjet e rendit të ditës, ku është dhe ai i mbetjeve. Deputetët kanë vo
Miratohet “vettingu” vetëm me votat e mazhorancës Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e jashtëzakonshme, vetëm me votat e mazhorancës ligjin e vettingut. Votim
Hashim Thaçi marrëveshja duhet të miratohet, sulmet prekin vijat e kuqe të terrorizmit Hashim Thaçi ka deklaruar që Demarkacioni më Malin e Zi është shumë i saktë dhe pa gabime dhe duhet të ratifikohet në Ku
Miratohet “Vettingu", drafti merr vetëm votat e mazhorancës Sot Komisioni i Posaçëm për Reformën kaloi ligjin për “Vettingun”, ligji më i rëndësishëm i Reformës në Drejtësi. Ligji
Miratohet propozim-metodologjia për prezantimin zgjedhor në media Këshilli i Agjencisë për shërbime mediatike audio dhe audio-vizive, në mbledhjen e sotme e ka miratuar Propozim-metodolo
Greqi/ Miratohet ligji për xhaminë e parë në Athinë Parlamenti grek ka aprovuar me shumicë votash, 206 nga 230 deputetë të pranishëm, një projektligj që do të përshpejtojë
Lu-Vlahutin: Vetting-u të miratohet më 11 gusht SHBA dhe BE kërkojnë urgjentisht miratimin e shtatë ligjeve që shoqërojnë paketën e ndryshimeve ligjore të reformës në d
Miratohet drafti final në komision, pritet nisja e seancës Më në fund ka mbërritur lajmi i mirë nga komisioni i drejtësisë. Sipas burimeve mësohet se është miratuar drafti fina