999 rezultate për

miratohet

Miratohet marrëveshja Shqipëri-Kosovë në kuadër të anëtarësimit në BE Qeveria ka miratuar në mbledhjen e sotme, në parim, marrëveshjen ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqip
Miratohet dëmshpërblimi për ish-të dënuarit e komunizmit, ja kush përfiton Qeveria ka miratuar dëmshpërblimin për të ish-të dënuarit politikë të regjimit komunist. Sipas vendimit, do të mirat
Ligji që garanton paga të njëjta për punë të njëjta nuk miratohet këtë vit Pas vërejtjeve që i kishte bërë Zyra e Bashkimit Evropian dhe pas kërkesave që Projektligji për pagat të procedohet në K
Miratohet buxheti 4 trilionë dollarësh në SHBA Të enjten, Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi një projektbuxhet prej 4 trilionë dollarësh për vitin fisk
Nuk miratohet buxheti në Kuvend, çdo ndodhë me pensionet? Pas një seance maratone Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur të miratojë buxhetin e Kosovës që do t'i hapte rrugë edhe pagimi
Miratohet buxheti që do t'i hapë rrugë pensioneve të veteranëve Pas pothuajse dy orësh diskutim Komisioni për Buxhet dhe Financa, ka miratuar në parim rishikimin e buxhetit të Ministri
Reforma Zgjedhore miratohet në Kuvend me 116 vota pro Duket se më në fund edhe reforma zgjedhore e ka gjetur rrugën e saj. Kuvendi ka miratuar mbrëmjen e sotme Reformën Zg
Qeveria fut në agjendë Projektligjin për Prishtinën Me agjendën e Qeverisë së Kosovës, Projektligji për Prishtinën pritet të diskutohet në fund të këtij muaji (30 shtator),
Miratohet qeveria e re e Ramës, opozita mbledh 51 vota kundër Është miratuar sot kabineti i qeverisë Rama 2. Ditën e sotme në orën 7:00, Kuvendi ka miratuar me 78 vota "pro" dhe
Miratohet plani i biznesit, i hapet rrugë furnizimit të Tiranës me 24 orë ujë të pijshëm Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 31 vota pro planin e biznesit të hartuar nga ekspertët më të mirë të Bashkisë së
Xhaferi mbyll seancën, miratohet Komisionin për çështje zgjedhore dhe emërime Me 98 vota pro kuvendi i Maqedonisë miratoi vendimin për zgjedhjen e trupit punues të kuvendit. Kryetari i Kuvendit,
Miratohet Botërori me 48 ekipe, tani Shqipëria ka më shumë shanse ... Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino më në fund ka arritur që të marrë aprovimin përfundimtar për revolucionin me 48 sku
Miratohet lista e 9 partive në KQZ, PS gjobitet me 1 milionë lekë Është miratuar lista e 9 partive të cilat janë rregjistruar në KQZ për të marrë pjesë në zgjedhjet e Qershorit. Por
Haziri kryqëzon Kadri Veselin: Nëse nuk miratohet demarkacioni, përgjegjës do të jetë ai Ratifikimi i marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi shpërfaq dallimet në mes të partnerëve të koalicionit. Në partin
Ahmetaj: Miratohet rritja e pensioneve, efekti nis nga data 2 mars Ditën e sotme në një konferencë për median Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka bërë me dije segjatë mbledhjes së sotme
Debate në KQZ, miratohet shpërndarja e fondeve për partitë Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar shpërndarjen e fondeve. Gjatë mbledhjes nuk kanë munguar debatet rreth mu
“Platforma e përbashkët të miratohet në Kuvend” Ekspertët juridikë thonë se partitë shqiptare duket të kushtëzojnë mbështetjen e qeverisë në Kuvend me platformën e për
Miratohet deklarata, kushtet e partive shqiptare ndaj Gruevskit dhe Zaevit Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, përmes një deklarate të përbashkët kanë shprehur përkushtimin e
Miratohet Ligji për veteranët e UÇK-së Deputetët e Kuvendit të Kosovës gjatë seancës së jashtëzakonshme, mbrëmjen e sotme kanë miratuar shqyrtimin e dytë të Pr
Nëse ligji për veteranët nuk miratohet sot, Kosova del nga programi i FMN-së Kryeministri i Kosovës ka thënë se ndryshimi i ligjit për veteranët e UÇK-së duhet të bëhet këtë vit dhe në rast se legj