999 rezultate për

ministrja

A do të ulen pagat dhe pensionet për të dalë nga kriza? Përgjigjet ministrja Ministrja e Financave, Anila Denaj, duke iu referuar propozimeve të ish-ministrit Ilir Beqaj për të ulur pagat dhe pensi
Vendim i qeverisë: Hapen shkollat, vetëm për këto nxënës Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka dhënë detajet e fundit nga vendimi i qeverisë nëse do të hapen apo jo shkollat. M
Ministrja e Ramës zbulon si do të hapet Shqipëria: Do të ketë 4 faza, jemi në të parën! Në një lidhje direkte me emisionin "Opinion", Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se strategjia e hapje
Ky shtet ia doli të "eliminojë" COVID-19, lajmin e jep kryeministrja Zelanda e Re tha se ka ndaluar transmetimin në komunitet të koronavirusit, duke e eliminuar në mënyrë efektive atë. M
Fondacioni "Vodafone Albania" dhuron 5000 pajisje smart për fëmijët që nuk kanë akses në mësimin online Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, z. Achilleas Kanaris dhe Ministrja e Arsimit znj. Besa Shahini, njoftuan sot
Të riatdhesuarit do të karantinohen në hotel, dy rastet që bëjnë përjashtim Ministrja e Infrastukturës dhe Transportit, Belinda Balluku njoftoi në një lidhje direkte në emisionin “Opinion” në lidh
Qeveria i bie lapsit: Si po përdoret fatkeqsia e COVID-19 për të mirën e "Air Albania" Pas shumë kërkesave, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku zbuloi planin për riatdhesimin e shqiptarëve të mbetur
Ministrja jep detajet se si do të kryhet riatdhesimi i shqiptarëve, kur dhe ku do të strehohen Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka sqaruar se si do të kryhet procesi i riatdhesimit nëpërmjet avionëve të
Pacienti italian përlotet, falenderon infermierët shqiptarë (VIDEO) Një pacient nga Breshia në Itali, i prekur nga Covid-19 është përlotur teksa ka falenderuar dy inferemierët shqiptarë, t
COVID-19/ Frikë për përhapje në masë, ministrja zbulon sa kite testimi kemi në Shqipëri Ministrja Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite tes
Kini kujdes! Nga e hëna ushtria kontrollon tregjet në Tiranë Nga dita e hënë do të nisë zbatimi i rregullave të ashpra nga qeveria në tregjet e Tiranës, me qëllim parandalimin e për
A të mbahen provimet e maturës? Besa Shahini sqaron edhe njëherë maturantët Aktualisht të gjithë nxënësit dhe studentët në Shqipëri po përpiqen të mësojnë online. Për këtë metodë ka reaguar edhe m
''Skandal me tenderin e respiratorëve'', reagon Manastirliu: Aparaturat do të vijnë në maj Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nëpërmjet një postimi në facebook dha paraditen e sotme lajmin që kanë mbërr
Pa afat! Shqipëria në shtetrrethim deri në fund të epidemisë Qeveria ka shtyrë pa afat masat shtrënguese të qeverisë deri në përfundimin e epidemisë së COVID 19. Lajmin e komunik
Tender 1.5 milionë euro, kallëzohet në SPAK ministrja Olta Xhaçka "Partia Demokratike e Shqipërisë do të paraqesë nesër në mëngjes kallëzim penal në SPAK ndaj Ministres së Mbrojtjes Olta
"Në shtëpi vajzat i përshëndes me dorë", Manastirliu tregon a e ka bërë testin e koronavirusit Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka treguar se pavarësisht se ka pasur takime me Shefin e Urgjencës Kombëta
KORONAVIRUSI/ Manastirliu: Do të ngremë një spital karantinë, gati brenda 20 ditëve “Po bëjmë gati të ngremë një strukturë të re, një spital karantinë për rastet jo të rënda”. Deklarata u bë nga Ministrja
Urgjenca Kirurgjikale do të transferohet te Trauma, Manastirliu: Testi do të bëhet edhe në QSUT Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi sot se Urgjenca Kirurgjikale e Tiranës që ndodhet në QSUT do të tra
A do të shtyhet më shumë mësimi? Flet Besa Shahini Ne javen e dyte te zhvillimit te mesimit nga shtepia, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka dale me nje mesazh per te gji
Koronavirusi prek edhe qeverinë në Spanjë, ministrja del pozitive Koronavirusi ka prekur edhe qeverinë e Spanjës. Mësohet se ministrja spanjolle për Barazinë Gjinore, Irene Montero re