999 rezultate për

ministrja

Nesër rinis shkolla, ministrja Kushi mesazh nxënësve dhe mësuesve (VIDEO) Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ka bërë apel në Facebook ndaj nxënësve dhe mësuesve për respektimin
Dy ministrat e rinj betohen para presidentit Meta Pasi morën miratimin nga parlamenti i Shqipërisë, dy anëtarët më të rinj të kabinetit qeveritar, Ministrja për Evropën d
Gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore në mes të Tiranës Një bombë 500 kg është gjetur në ish-Fushën e Aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olt
Pezullohet tenderi për aeroportin e Vlorës, Balluku zbulon arsyen Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku tha sot se është pezulluar tenderi për Aeroportin e Vlorës
Kryeministrja serbe bën live vaksinën anti-COVID Serbia ka nisur zyrtarisht fushatën e vaksinimit kundër COVID-19. E para që ka marrë vaksinën Pfizer në këtë shtet është
Pensioni për familjen Rasha, ministrja Denaj flet nga Kuvendi Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka mbajtur fjalën e saj sot në Kuvend, ku ndër të tjera foli lidhur me A
Ish-Ministrja e Bujqësisë humb jetën nga COVID-19 Ish-Ministrja e Bujqësisë dhe anëtarja e Komitetit Qendror të PPSH-së, Themie Thomai ka humbur betejën me koronavirusin.
I kërkuan dorëheqjen, justifikohet Kushi: Deklarata ime u keqkuptua! Vetëm dy ditë pasi deklarata mbi fëmijët protestues që do të bëhen subjekt i psikologëve në shkolla dhe që bëri xhiron n
"Fëmijët në protestë do t'i trajtojmë me psikolog", ministrja reagon për deklaratën e bujshme "Jam mësuar gjatë gjithë jetës të mbaj përgjegjësi për çdo deklaratë e fjalë të thënë nga goja ime..." Ministrja e Ar
U ndalua nga policia, Ministria e Drejtësisë merr masa ndaj "shefes" në Kurbin Pas ndalimit nga policia drejtueses së zyrës së Shërbimit të Provës në Kurbin, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka
Protesta për Klodian Rashën, ministrja e Ramës: PD po paguan fëmijët e varfër Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka mbajtur të njëjtën linjë si kryeministri Edi Rama në lidhje me përfshirjen e të
Manastirliu për vaksinën: Presim të vijë sa më shpejt Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një vizitë në Durrës u shpreh sot se pret që vaksina anti-covid të vijë s
A do të ketë shpërblim për pensionistët në fundvit? Përgjigjet ministrja Qeveria do të rishikojë për herë të katërt me akt normativ buxhetin e këtij viti. Në një intervistë për televizionin
Çfarë ndodh nëse mbushen spitalet, Manastirliu zbulon skenarin Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiriu gjatë komunikimit me gazetarët, foli dhe për spitalet rajonale që do të jenë
Shqipëria siguron 100 mijë teste të shpejta për COVID-19 Qeveria ka siguruar 100 mijë testime të shpejta për koronaviorusin. Testimet do të nisin nga dita e hënë me kryeqytetin,
Nga e hëna edhe në Shqipëri, si bëhen testet e shpejta në Itali (FOTO LAJM) Në Torino të Italisë ka nisur bërja e testeve të shpejta për COVID-19. Disa ekipe specialistësh kanë dalë në rrugë dhe t
Habit ish-zv/ministrja: S*ksin e kam shijuar në martesë, kam bërë namin Ish-deputetja e LSI rrëfeu detaje intime për jetën personale, që nga momenti kur i erdhi cikli menstrual dhe seksi në sh
Ministrja e Arsimit habit Fevziun: Kurrë s'ka 20 nxënës në klasa, 19 po! "Nuk do ma japësh për unë jua siguroj se asnjë klasë nuk ka më shumë se 20 veta. Numri i nxënësve në klasa është maksimu
Rama, Meta dhe Ruçi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve Në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë, kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta dhe kry
Ministrja serbe: Gent Cakaj s’mund të shpallet qytetar nderi në "territorin tonë" Ministrja e Administratës Publike dhe Vetëadministrimit Lokal, Marija Obradoviç, gjatë një paraqitje në seancën e sotme