999 rezultate për

ministrise

Gjest i rrallë, studentët sjellin disa "dhurata" tek bredhi i Kryeministrisë (FOTO & VIDEO) Studentët ditën e djeshme njoftuan së do të mbyllin protestën e tyre për këtë vit për shkak të afrimit të festave. P
Studentët mbyllin protestën? Çfarë paralajmërojnë ata Për më shumë se dy javë studentët edhe ditën e sotme kanë dalë në protestë para kryeministrisë për të kërkuar miratimin
Studentët të vendosur për protestë po zhvendosen nga Kryministria (FOTO LAJM) Protesta e studentëve do të vijojë edhe këtë të mërkurën protestën e tyre, ku do të hyjnë në ditën e 15-të. Megjithat
Rama mban peng studentët e Kamzës, qëllohet me vezë kryeministria Studentët janë mbledhur sërish sot para kryeministrisë duke bllokuar fillimisht për disa minuta kalimin në Bulevardin Dë
Çfarë i thotë mendja Ramës? Rrethon kryeministrinë me qindra policë Qindra forca policie janë duke qendruar në krah të kryeministrisë ndërkohë që studentët janë duke protestuar poshtë zyra
Tensionohet situata para Kryeministrisë, polica godet studentët (VIDEO) Studentët e universiteteve publike janë mbledhur para Kryeministrisë në një protestë kombëtare, ku përveç tyre është rap
Protesta masive para Kryeministrisë, reagon sërish Rama Teksa protesta vazhdon para Kryeministrisë, Rama ka gjetur mënyrën për të injoruar studentët e vërtetë duke u marrë me a
Rama blindon kryeministrinë me policë, a po zbatohet plani Braçe? Dhjetra forca policie janë vendosur në krah të kryeministrisë kur pritet që në pak minuta të fillojë protesta e studentë
Edhe në Prishtinë studentët çohen në protestë, jo para kryeministrisë por para rektoratit Parlamenti i Studentëve do të protestojë sot para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, me ç’rast do të shprehë kër
Paralajmërohet protestë masive, studentët mblidhen para Kryeministrisë Edhe dita e sotme do të vijojë me protesta. Studentët e universiteteve kanë bojkotuar mësimin në Tiranë por dhe në të
Fantazmat tmerrojnë punonjësit e ministrisë në Kosovë Ditën është i destinuar për punë me palë. Por si duket, natën njerëzit nuk janë vizitorët e vetëm të qendrës rajonale të
Asgjë nuk i ndal studentët nga protesta, nis marshimi para Kryeministrisë (VIDEO) Edhe këtë të premte studentët kanë dalë sërish në protestë, duke mos u tërhequr deri në plotësimin e kërkesave të tyre.
Po protestojnë para Kryeministrisë, nisin tensionet mes policisë dhe studentëve Studentët vazhdojnë me intensitet protestën para kryeministrisë. Por mesa duket mes tyre dhe poilicisë ka patur disa
"Na sillni çadra", studentët ulen këmbëkryq para Kryeministrisë Sot është dita e 10 e protestës së studentëve dhe ende nuk ëhstë arritur zgjidhja e 8 kërkesave të tyre. Pasi kanë p
Studentët ngrohin zemrat e shqiptarëve, grisin logot e PS-PD-LSI tek kryeministria (FOTO LAJM) Studentët përveç se janë prej 10 ditësh në protestë për të kërkuar plotësimin e 8 kërkesave të tyre, kanë bërë edhe një
Fantazmat tmerrojnë rojet e ministrisë në Kosovë, policia e pafuqishme për të ndërhyrë Ka tashmë dy javë prej kur punëtorët e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, dega në Mitrovicë po ankohen rregulli
Pamje madhështore, studentët të kapur krahë për krahë nisen drejt Kryeministrisë Studentët pasi kanë qëndruar prej orësh të tëra para Kuvendit, kanë nisur marshimin drejt Kryeministrisë. Ajo që vih
Zjarri pushton katin e fundit të Ministrisë së Jashtme (VIDEO) Shtëllunga tymi të zi janë duke dalë nga kati i fundit i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë. Zjarri ka rënë di
U procedua penalisht, Edmond Tupja "sfidon" policinë dhe del krah studentëve Ditën e sotme, Policia e Shtetit ka njoftuar se janë proceduar penalisht plotë 25 persona të cilët ishin pjesëmarrës në
Gjatë gjithë natës para Kryeministrisë, studenti shfaq probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Revolta e studentëve nuk është ndalur që prej 8 ditësh. Mbrëmjen e djeshme një grup studentësh kanë zgjdhur të prote