999 rezultate për

ministrise

Reagon edhe Ilir Meta, thirrja e tij për protestën Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas tensionimit të situatës midis protestuesëve dhe policisë. Meta bën
Basha kërkon qeveri të përkohshme pa Edi Ramën, ka një thirrje për policët Kryetari i opozitës Lulëzim Basha në fjalëne tij ka kërkuar qeveri tranzicioni pa Edi Ramën dhe shkruarjen në zgjedhjet
Ende pa dalë Basha, protestuesit gjuajnë kryeministrinë Protestuesit e mbledhur para kryeministrisë, kanë hedhur flakadanë ndaj forcave të policisë ndërsa është qëlluar me bojë
Një orë nga protesta, këto janë masat e ndërmarra nga Edi Rama Vetëm një orë përpara nisjes së protestës së opozitës, forca të shumta policie janë vendosur përpara kryeministrisë dhe
Basha thirrje qytetarëve për pjesëmarrje: Vendi është në rrezik (VIDEO) Opozita e bashkuar, sikurse edhe ka lajmëruar, do të zhvillojë ditën e nesërme protestën e radhës para kryeministrisë.
Rrethohet Kryeministria, këto janë masat e marra për protestën e nesërme të opozitës (FOTO LAJM) Teksa opozita ka paralajmëruar për protestë pasditen e së shtunës në orën 18:00, qeveria po ndërmerr masa për të garantu
Më pak se 24 orë nga protesta e opozitës, shtyllat përballë Kryeministrisë lyhen me graco (FOTO LAJM) Kryeministria po merr masat e mbrojtjes për protestën e opozitës e cila do të zhvillohet nesër në orën 18:00. Mesditë
E FUNDIT/ Haradinaj emëron ministren e re Kryeministri Ramush Haradinaj, ka emëruar Adriana Hoxhiqin ministre të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal.
Edhe motra e Limajt rehatohet me një punë në shtet Nisma Socialdemokrate me sukses është duke e realizuar premtimin e fushatës zgjedhore për punësime, vetëm se të punësuar
Grekët në festë: Frikacaku Rama u zbyth nga tokat e himariotëve Një pjesë e mirë e mediave online në Greqi janë duke raportuar pasditen e sotme në lidhje me një tërheqje sipas tyre të
Tension para parlamentit, protestuesit përplasen me policinë Banorët e Astirit të udhëhequr nga ish-deputeti Klevis Balliu kanë pasur përplasje me forcat e policisë pranë ministrisë
Shishe alkooli e mijëra euro, del videoja e shqiptarëve në burgun grek (VIDEO) Publikimi i një videoje me kohëzgjatje 11 minuta, nga një qeli që thuhet se ndodhet në burgun famëkeq të Korridhalosë, e
Pacientët ankohen për spitalin në Shkodër Të sëmurët presin me orë të tëra në spitalin rajonal të Shkodrës, ku edhe pasi u vjen radha përballen me mungesë medikam
Nisin me tensione protesta e opozitës (VIDEO) Përpara Kryeministrisë dhe Kuvendit kanë mbërritur protestuesit e parë të opozitës ku pritet të vijnë edhe mijëra të tje
Gafa e ministrisë, publikon lajmin se si u martua ministrja (FOTO LAJM) Ndërsa vendi po zien pvr punësimet familjare të politikanëve, në webfaqen e Ministrisë së Integrimeve Europiane, është p
Lali Eri nis pastrimin e rrugëve pas protestës Pllaka të shkulura, kosha në flakë dhe mbeturina të hedhura ngado ishte pamja që la pas protesta e opozitës ditën e sotm
Veprimi i papritur: Opozita lë kryeministrinë dhe shkon tek Parlamenti Pasi bënë tre rrotullime rreth kryeministrisë, tashmë opozita është duke rrethuar godinën e Parlamentit. Ky ishte një ve
Gjakoset protestuesi gjatë rrethimit të Kryeministrisë (FOTO LAJM) Tensionohet situata në protestën e opozitës, ku është parë edhe një prej protestuesve i gjakosur. Konflitki raportohe
"Ka mbaruar koha e fjalëve", protestuesit nisin rrethimin e Kryeministrisë (VIDEO) Një surprizë po ndodh në këtë momente para kryeminisrisë, ku turma e njërëzve po zhvendoset për të rrethuar godinënë.
Ndiqni LIVE protestën e opozitës para Kryeministrisë (VIDEO) Ka filluar protesta e opozitës në sheshin para Kryeministrisë, në të cilin janë mbledhur mijëra të pranishëm. Opozita