999 rezultate për

ministrise

Ironia e tërmetit, dëmtoi Kryeministrinë por jo Teatrin Kombëtar (FOTO LAJM) Tërmeti me magnitudë 6.4 nuk ka kursyer as institucionet shtetërore. Pasojat janë ndjerë edhe në godinën e Kryeministris
SHBA i dhuron Ministrisë së Brendshme 5 "makina të së vërtetës" Teksa ka nisur puna për krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dhurua
Një zyrtare e ministrisë së Brendshme, gazetari zbulon protagonistët e videos +18 Lidhur me videon me përmbajtje +18 që po diskutohet prej ditësh, ka reaguar edhe gazetari Elton Qyno. Sipas tij, në k
Terroristët iranianë do sulmonin në Shqipëri me makinë-bombë Celula terroriste iraniane, e zbuluar nga autoritetet shqiptare kishte planifikuar që ta sulmonte kampin e muxhahedinëve
Tanke dhe avionë ekspozohen në oborrin e Ministrisë së Mbrojtjes (FOTO LAJM) Shumë tanke dhe avionë kanë zbarkuar në oborrin e Ministrisë së Mbrojtjes. Prej shumë kohësh në hapësirën e madhe të For
"Do ta arredoj shtëpinë vetë", Kejdi Mehmetaj flet për bashkëjetesën me zyrtarin e ministrisë (FOTO LAJM) Kejdi Mehmetaj, ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, na ka treguar së fundmi detaje nga jeta e saj personal
Peshkatarë e bletarritës në protestë kundër orarit të kufizuar Rreth 200 punonjës të firmave të peshkut, bletarisë dhe blegtorisë të cilat veprojnë në zonën e Karaburunit dhe Pashalim
Shurdhohen, këputen dhe vjellin: Zbulohet misteri pse sëmuren diplomatët në Kubë Humbje e dëgjimit, marrje mendsh, vjellje – që prej gati tre vjetësh nuk gjendej shkaku për ankesat misterioze të person
Hapet gara për drejtor burgjesh, shkarkime masive në nivelet më të larta Në kuadër të reformimit të burgjeve, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka urdhëruar menjëherë shpalljen e thirrjes p
Ky është i riu që i hodhi molotov godinës së kryeministrisë Ky është Nazmi Caka i cili dy vjet më parë hyri në bankë, por nuk vodhi asgjë. Në kohën kur u arrestua ai ishte 21 vjeç
Sërish ndryshime në qeverinë Rama, zbulohen emrat e ministrave që pritet të shkarkohen Ashtu siç e kishte premtuar, Kryeministri Rama do të rishikojë qeverinë pas 6 -mujorit të parë të vitit. Në mbledhjen
Basha i bashkohet protestuesve para kryeministrisë Kryetari i PD dhe lideri i opozitës Lulzim Basha ka nisur marshimin e tij nga selia blu drejt bulevardit "Dëshmorët e Ko
Shqiponja me përqindjen e refuzimit të votimeve vendoset para kryeministrisë Shqiponja e flamurit kombëtar është vendosur në qëndër të protestës së opozitës. Në zemër të saj shkruhet shifra “85%”,
Protesta e opozitës, 1300 policë në terren dhe barriera metalike Edhe pak kohë na ndan nga protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar dhe e para pas zgjedhjeve të 30 qershorit. G
Protesta e opozitës, policia bën gati terrenin, 1200 efektivë në gadishmëri Pas zgjedhjeve të 30 qershorit, opozita bëhet gati që ditën e nesërme të organizojë një tjetër protestë kombëtare në orë
Dalin emrat e dy zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës që u arrestuan për korrupsion Këta janë dy zyrtarët e Ministrisë së Infrastrukturës që i arrestoi policia. Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një
Shkarkohet ministri këmbë përpjetë Kryeministri Ramush Haradinaj e ka shkarkuar sot zëvendësministrin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit
Të rinjtë e FRPD para kryeministrisë me një bust Të rinjtë e FRPD kanë ideuar ditën e sotme një statujë të Rilindjes që mendohet se do të shkulet ashtu si ajo e diktator
LIVE/ Protesta e opozitës, Basha iu bashkohet qytetarëve në bulevard Pak minuta pas vendimit të Presidentit të Republikës për të shtyrë zgjedhjet, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka
Protestuesit përplasen me policinë Gjithë fjalimi i Lulzim Bashës para kryeministrisë është shoqëruar me momente të shpërthimit të kapsollëve. Por në një m