999 rezultate për

ministrise

Një mrekulli në kohë "lufte", dyfishohet numri i personave të shëruar nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë përpos njoftimit se harta e të infektuarve nga koronavirusi është zgjeruar në gjithë vendin, ka
"Në luftë me jetën": Tre mijë profesionistë i përgjigjen thirrjes së ministrisë, gati për të luftuar Covid-19 Ditën e djeshme shkoi në 64 numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë teksa fatmirësisht nuk kemi humbje të tjera
Rama "kërcënon" punonjësit e administratës: Do t'u mbahet rroga 3 muaj! "Populli nuk i paguan taksat për t’u dhënë rroga atyre që rrezikojnë jetën e tij në këtë luftë ku punonjësit e shtetit d
Ndalohet lëvizja e makinave të punonjësve të administratës Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se të gjithë punonjësit e administratës nuk do të përdorin më makinat e tyre për të sh
Qeveria merr vendim: Çfarë do të ndodhë me qytetarët që kanë mbetur jashtë Kosovës Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që qytetarët që kanë mbetur jashtë Kosovës, mund t’ju lejohet ardhje me leje të veçant
Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare Me kërkesë të presidentit Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti e ka thirrur mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtar
Shtohen masat për koronavirusin, cilat shërbime do të pezullohen? Janë marrë masa të reja nga Ministria e Brendshme për koronavirusin. Sipas njoftimit të Ministrisë, është pezulluar p
Koronavirusi me shifra alarmante edhe në Greqi, vetëm sot 11 të infektuar Profesori i Sëmundjeve Infektive dhe zëdhënësi i Ministrisë, Sotiris Tsiordas njoftoi se 11 persona ishin diagnostikuar
Irani humb një tjetër politikanë nga koronavirusi Fatemeh Rahbar, anëtarja e sapozgjedhur e parlamentit iranian, vdiq nga koronavirusi të premten. Rahbar ishte deputet
Qindra forca policie në gatishmëri, si duket Kryeministria pak para protestës (VIDEO) Ka nisur zyrtarisht manifestimi i Presidentit Meta në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Institucioni i Kryeministrisë
Pritet dhunë? 1 mijë forca në terren, Rama "vesh" me metal dyert e Kryeministrisë (FOTO LAJM) Në orën 17:00 nis zyrtarisht manifestimi i Presidentit Ilir Meta në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit", për të "mbrojtur Ku
Policia e FNSH blindon "Dëshmorët e Kombit", ç’po ndodh para Kryeministrisë Vazhdojnë masat e marrë për manifestin e orës 5 sot, thirrur nga Meta. Aktualisht ka nisur vendosja e Forcave të Rend
Rama zbulon se ku do të ngrihet karantina për koronavirusin Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se shtëpia e pushimit e ministrisë së Mbrojtjes në Durrës do kthehet në karantinë.
Një më një! Zbardhen akuzat ndaj Gjonajt dhe dy zyrtarëve të lartë të Ministrisë së Drejtësisë Presidenca zbardhi veprat penale të konsumuar nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj duke publikuar në Fletoren Zyrta
Makina shpërtheu në flakë para Kryeministrisë, dalin pamjet (FOTO LAJM) Një makinë ka shpërthyer në flakë pak momente më parë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë. Teksa makina digj
Përfshihet nga flakët makina përballë kryeministrisë, zjarrëfiksja nuk duket Një makinë ka shpërthyer në flakë pak momente më parë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë. Teksa makina digj
Zbulohet data dhe ora kur Kurti do të hyjë në zyrën e kryeministrisë Të martën në orën 11:00 Albin Kurti edhe formalisht do ta pranojë mandatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës.
A u dhunua Laert Vasilin? Budina: Të hapen kamerat e Ministrisë së Brendshme Pas akuzave të aktorit Laert Vasili se është dhunuar nga aktorët e Teatrit, ka reaguar edhe regjisori Robert Budina.
Pranga në ekrane, të rinjtë protestojnë para Kryeministrisë për paketën antishpifje Edhe pse protesta e madhe u bë dje para Parlamentit nga gazetarët, Organizata Rinore po zhvillon këtë paradite një prote
Muret në tokë, zbulohen dëmet brenda Kryeministrisë (FOTO LAJM) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme kolosale edhe tek selia e Kryeministrisë. Sallat ku shpesh herë kemi parë që të