999 rezultate për

ministria

206 raste aktive, si paraqitet situata e të infektuarve në vend Ka shkuar në 842 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë teksa, teksa 605 qytetarë kanë fituar betejën për j
Mblidhet Komisioni për Shëndetësi, koronavirusi kryetema e diskutimit Para dy orësh ka nisur mbledhja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës. Temë kryesore është di
Provimi i maturës, ministria nxjerr udhëzimet përkatëse (VIDEO) Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA), Rezana Vrapi ka theksuar se “Çdo test i Maturës Shtetërore bazohet
Futbolli pezull, Ministria: Asnjë vendim për nisjen e Superligës Kur në të gjithë shtetet në Europë po diskutohet për rinisjen e kampioneve të futbollit në Shqipëria akoma nuk është mar
15 pacientë të tjerë fitojnë betejën, sa ka shkuar numri i të shëruarëve nga koronavirusi Ditën e sotme u konfirmuan 7 rate të reja me koronavirus duke shkuar në 773 numrin e të infektuarëve në vend. Gjatë 2
Tre efektivë të KFOR-it të infektuar nga koronavirus, vendimi i NATO-s për riatdhesimin e tyre Ditën e sotme, ministria e Shëndetësisë deklaroi se në 16 rastet e reja me koronavirus,3 prej tyre ishin efektivë të KFO
Pacolli merr ''dritën jeshile'' për në aeroportin e Prishtinës Kryetarit të Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka marrë leje për të hyrë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës.
''Skuqet'' përsëri Kruja, shkon në 726 numri i të prekurve në vend Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 14 raste të reja nga koronavirusi. 9 raste në Krujë, 4 në Tiranë dhe 1 në Sh
Ministria e Financave propozon mbylljen e të gjitha pikave të basteve Ministria e Financave i ka propozuar Qeverisë së Maqedonisë mbylljen e basteve online dhe atyre tradicionale. Propozi
Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Ku duhet të marrin vërtetimet bizneset Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se tashmë janë gati vertetimet në e-Albania për të gjitha bizneset e miratuara për
Shkodrani vdiq tek Infektivi, ministria: Ishte bartës por nuk ndërroi jetë nga COVID-19! Pak minuta më parë u bë me dije se një pacient i infektuar me COVID-19 i shtruar në Infektiv ka ndërruar jetë. Por m
Vdes i pesti nga Shkodra, ishte shtruar tek Infektivi për koronavirus: A do ta "numërojë" ministria? Pak më parë ka ndërruar jetë tek spitali Infektiv një burrë nga Shkodra, i cili ishte shtruar disa ditë më parë për shka
Ministria e Shëndetësisë i kthen përgjigje akuzave të PD-së: Shpifje! Ministria e Shëndetësisë i ka quajtur “shpifje” akuzat e PD-së, në lidhje me tenderin për blerjen e materialeve të mbroj
E FUNDIT/ Shkon në 548 numri i të infektuarve me Covid-19 Ka shkuar në 548 numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Shifrat e reja u bënë publike nga Minis
Shkon në 251 numri i të shëruarëve, si paraqitet situata në dy spiatalet COVID Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 19 raste të reja me koronavirus, duke shkuar në 494 numri i të prekurve në vend.
Shënohet një tjetër viktimë në Shkodër, shkon në 24 bilanci i humbjeve nga koronavirusi Ka humbur jetën një 80 vjeçar si pasojë e koronavirusit në Shkodër, duke shkuar në 24 numri i viktimave nga pandemia.
Shtatë në terapi intensive dhe një i intubuar, si paraqitet situata te dy spitalet COVID Nderkohe qe ne vend numri i te prekurve me koronavirus ka arritur sot ne 416, brenda reparteve ne dy spitalet COVID po t
Ka shpresë, 12 pacientë të tjerë fitojnë betejën Ministria e Shëndetësisë ka bërë përditësimin e situatës së COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në total janë shë
Të bllokuar prej tre ditësh në Kapshticë, emigrantët nuk lejojnë kalimin e kamionëve Tashmë po bëjnë tre ditë të bllokuar në doganën e Kapshticës, e pavarësisht thirrjevë të kryeministrit, emigrantët kanë
Rëndohet situata nga koronavirusi në Shqipëri Ka shkuar në 361 numri i të prekurve. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 28 raste të tjera nga 149 testime të krye