999 rezultate për

ministria

Mblidhet Komisioni për Shëndetësi, koronavirusi kryetema e diskutimit Para dy orësh ka nisur mbledhja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës. Temë kryesore është di
Provimi i maturës, ministria nxjerr udhëzimet përkatëse (VIDEO) Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA), Rezana Vrapi ka theksuar se “Çdo test i Maturës Shtetërore bazohet
Futbolli pezull, Ministria: Asnjë vendim për nisjen e Superligës Kur në të gjithë shtetet në Europë po diskutohet për rinisjen e kampioneve të futbollit në Shqipëria akoma nuk është mar
15 pacientë të tjerë fitojnë betejën, sa ka shkuar numri i të shëruarëve nga koronavirusi Ditën e sotme u konfirmuan 7 rate të reja me koronavirus duke shkuar në 773 numrin e të infektuarëve në vend. Gjatë 2
Tre efektivë të KFOR-it të infektuar nga koronavirus, vendimi i NATO-s për riatdhesimin e tyre Ditën e sotme, ministria e Shëndetësisë deklaroi se në 16 rastet e reja me koronavirus,3 prej tyre ishin efektivë të KFO
Pacolli merr ''dritën jeshile'' për në aeroportin e Prishtinës Kryetarit të Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka marrë leje për të hyrë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës.
''Skuqet'' përsëri Kruja, shkon në 726 numri i të prekurve në vend Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 14 raste të reja nga koronavirusi. 9 raste në Krujë, 4 në Tiranë dhe 1 në Sh
Ministria e Financave propozon mbylljen e të gjitha pikave të basteve Ministria e Financave i ka propozuar Qeverisë së Maqedonisë mbylljen e basteve online dhe atyre tradicionale. Propozi
Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Ku duhet të marrin vërtetimet bizneset Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se tashmë janë gati vertetimet në e-Albania për të gjitha bizneset e miratuara për
Shkodrani vdiq tek Infektivi, ministria: Ishte bartës por nuk ndërroi jetë nga COVID-19! Pak minuta më parë u bë me dije se një pacient i infektuar me COVID-19 i shtruar në Infektiv ka ndërruar jetë. Por m
Vdes i pesti nga Shkodra, ishte shtruar tek Infektivi për koronavirus: A do ta "numërojë" ministria? Pak më parë ka ndërruar jetë tek spitali Infektiv një burrë nga Shkodra, i cili ishte shtruar disa ditë më parë për shka
Ministria e Shëndetësisë i kthen përgjigje akuzave të PD-së: Shpifje! Ministria e Shëndetësisë i ka quajtur “shpifje” akuzat e PD-së, në lidhje me tenderin për blerjen e materialeve të mbroj
E FUNDIT/ Shkon në 548 numri i të infektuarve me Covid-19 Ka shkuar në 548 numri i personave të prekur nga koronavirusi në vendin tonë. Shifrat e reja u bënë publike nga Minis
Shkon në 251 numri i të shëruarëve, si paraqitet situata në dy spiatalet COVID Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 19 raste të reja me koronavirus, duke shkuar në 494 numri i të prekurve në vend.
Shënohet një tjetër viktimë në Shkodër, shkon në 24 bilanci i humbjeve nga koronavirusi Ka humbur jetën një 80 vjeçar si pasojë e koronavirusit në Shkodër, duke shkuar në 24 numri i viktimave nga pandemia.
Shtatë në terapi intensive dhe një i intubuar, si paraqitet situata te dy spitalet COVID Nderkohe qe ne vend numri i te prekurve me koronavirus ka arritur sot ne 416, brenda reparteve ne dy spitalet COVID po t
Ka shpresë, 12 pacientë të tjerë fitojnë betejën Ministria e Shëndetësisë ka bërë përditësimin e situatës së COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në total janë shë
Të bllokuar prej tre ditësh në Kapshticë, emigrantët nuk lejojnë kalimin e kamionëve Tashmë po bëjnë tre ditë të bllokuar në doganën e Kapshticës, e pavarësisht thirrjevë të kryeministrit, emigrantët kanë
Rëndohet situata nga koronavirusi në Shqipëri Ka shkuar në 361 numri i të prekurve. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 28 raste të tjera nga 149 testime të krye
Një tjetër mjek shqiptar infektohet me koronavirus, shtrohet te Infektivi Një tjetër mjek është infektuar me koronavirus dhe është shtruar në Infektiv. Ai është Roland Xhaxho, mjeku i njohur