999 rezultate për

ministria

Hapja e shkollave në kohën e COVID-19, Ministria e Arsimit apel prindërve dhe mësuesve (VIDEO) Aktualisht një nga shqetësimet kryesore në lidhje me COVID-19 është hapja e shkollave dhe mbarëvajtja e mësimit. Pikë
Gjashtë viktima të tjera në vend, si paraqitet situata në spitalet COVID Ministria e Shëndetësisë njofton se 6 pacientë kanë humbur betejën me COVID në 24 orë, duke e çuar kështu numrin e vikti
Lëvizja drejt Greqisë, Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton mbi regjimin e lëvizjes nga Shqipëria drejt shtetit grek për periudhën
Zgjerim në 12 milje detare, qeveria shqiptare reagon pas deklaratave të Greqisë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, tha të mërkurën në një reagim të saj për Zërin e Amerikës, se z
Kush janë ministrat e propozuar të Qeverisë së re në Maqedoni? Koalicioni qeverisës në Maqedoninë e Veriut ka bërë publik emrat e anëtarëve të kabinetit qeveritar. I pari që bëri publ
9 shtetas të intubuar, Ministria e Shëndetësisë sqaron si është situata në spitalet COVID-19 Nga dita e djeshme, janë rritur shifrat e të intubuarve dhe të shtruarve tek Infektivi dhe “Shefqet Ndroqi”. “Aktuali
Mësim në kushte pandemie, Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzimin (FOTO LAJM) Viti i ri shkollor do të nisë më datën 14 shtator dhe Ministria e Shëndetësisë ka bërë gati masat që do të ndërmerren pë
Ministria Arsimit: Ja për cilët nxënës do ketë mësim plotësues nga 31 gushti Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë në një njoftim për media ka sqaruar dhe njëherë qytetarët në lidhje me nisjen e v
Ali Ahmeti i "rrëmben" LSDM-së ministritë më kryesore (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka prezantuar këtë të mërkurë emrat e disa prej ministrave në q
Franca e bën maskën të detyrueshme në vendet e punës Maskat mbrojtëse do të bëhen të detyrueshme në pothuajse të gjitha vendet e punës në Francë, njoftoi sot Ministria e Pun
Zbulohen ministritë që do i kenë LSDM dhe BDl Koalicioni i LSDM dhe BDl tashmë kanë finalizuar marrëveshjen e bashkëqeverisjes. Burime nga partitë e koalicionit ka
Arrihet marrëveshja mes Zaev dhe Ahmetit, si ndahen ministritë Ditën e sotme është arritur marrëveshja e koalicionit mes LSDM dhe BDI. Mediat në Maqedoninë e Veriut duke cituar bur
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll
Mijëra shqiptarë në Kakavijë, shpërthen PDIU duke sulmuar qeverinë e Ramës dhe grekët Mijëra shqiptarë që punojnë në Greqi u bllokuan të premten në kufirin midis dy vendeve, duke u përpjekur të kalonin para
Të moshuar e foshnja prej orësh në pritje në Kakavijë, reagon Ministria e Jashtme Pas situatës kaotike në Kakavijë, Ministria e Jashtme ka reaguar me një deklaratë. Sipas Ministrise, autoritetet shqi
Koronavirusi i merr jetën pesë pacientëve në spitalet COVID Pesë persona kanë humbur betejën me COVID-19, në 24 orët e fundit ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e
Tre viktima, rëndohet bilanci nga koronavirusi në vend Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot 72 të shëruar, 141 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit Fat
Ministria e Shëndetësisë bën të ditur, ja sa persona janë të intubuar dhe në terapi intensive Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në dy spitalet COVID po trajtohen aktualisht 122 pacientë të konfirmuar
COVID-19 vret 6 pacientë të tjerë në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit në lidhje me COVID-19 në Shqipëri. Burimet zyrtare bëjnë me
COVID-19/ MSH zbulon gjendjen e pacientëve në dy spitalet Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në dy spitalet COVID po trajtohen aktualisht 122 pacientë të konfirmuar