999 rezultate për

ministria

Agim Kajmaku në kërkim, Ministria e Brendshme i jep tenderin miliona lekë bashkëshortes Ministria e Brendshme ka shpallur fitues kompaninë "Kajmaku SHPK" për të marrë tenderimin e mirëmbajtjes së hapësirave t
Alpinisti i plagosur në Tomorr, niset helikopteri i Forcave Ajrore Ministria e Mbrojtjes bën me dije se për alpinistin e plagosur në Malin e Tomorrit ka dërguar një helikopter të Forcave
Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve për 1 vit 57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Mini
VV publikon ofertën për LDK, propozohen 14 ministri dhe formulim konsensual për Preidentin Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka publikuar propozimin e Vetëvendosjes për arritjen e koalic
Ministria e Financave paralajmëron kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuv
Arrihet koalicioni VV-LDK, Ministritë 6:4 për LDK, përfshirë MPJ dhe Presidentin? Sagës së koalicionit VV-LDK duket se i ka ardhur fundi. Sipas të gjitha gjasave, Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja De
Tensionet në Lindjen e Mesme, Ministria e Jashtme apel shqiptarëve Ministria e punëve të jashtme ditën e sotme përmes një njoftimi i bën apel qytetarëve shqiptarë të shmangin udhëtimet në
Ministria e Mjedisit kërkon nga komunat ndalimin e ndezjes së fishekzjarrëve Ministria e Mjedisit ka kërkuar nga komunat në Kosovë ndalimin e ndezjes së fishekzjarrëve dhe mjeteve piroteknike gjatë
Ministria e Financave: Po investojmë në ngritjen e kapacitetit njerëzor Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka filluar sot seancën plenare në të cilën deputetët do të diskutojnë për buxhetin e viti
Mediat në Kosovë: Arrihet marrëveshja, si i ndanë ministritë VV dhe LDK Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën
EMRAT/ Emërohen tre zv.ministra të rinj, preken Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme Qeveria ka emëruar sot dy ministra të rinj gjatë mbledhjes së ditës së sotme. Mësohet se Agron Tare është emëruar zv.min
Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, nxjerr njoftimin e rëndësishëm Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të Jas
Të përfshirë në atentat, Gjermania dëbon dy diplomatët rusë Ministria e Jashtme e Gjermanisë tha se ka dëbuar dy diplomattë rusë, pasi prokurorët gjermanë thanë se dyshojnë për për
Tërmeti shkatërrues, Ministria e Energjetikes: U hoqën 6 depozitat e mëdha të gazit nga hotelet Ministria e Energjetikes dhe Infrastrukturës bën të ditur se në zonën e Durrësit janë ku ka pasur dëme më të mëdha nga l
Bilanc tragjik, shkon në 15 numri i viktimave Rritet bilanci i viktimave te termetit tragjik ne vend. Ministria e Mbrojtjes konfirmon se ka arritur ne 15 numri i pers
Ministria e Mbrojtjes konfirmon 9 viktima Janë konfirmuar 9 viktima nga tërmeti që shkundi Shqipërinë mëngjesin e sotëm. Ndëkrohë nga Ministria e Mbrojtjes, n
Ministria e Shëndetësisë jep informacion zyrtar: 150 të plagosur në të gjithë vendin Ministrja e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu nga Spitalii Universitar i Traumës tha se po marrin sh
S’ka shpërblim për pensionistët? Ministria e Financave pranon se buxheti është në kolaps Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore për të parë se sa para mund të teprojnë nga projektet që nuk po fin
Protesta studentore: Ka presion nga qeveria Në 4 dhjetor studentët kanë paralajmëruar nisje sërish të protestave. Ndërkohë, një grup studentesh të “Lëvizjes për Uni
8 humbën jetën dhe 20 u plagosën, çfarë ndodhi në Siri? Ministria e Mbrojtjes së Turqisë ka bërë të ditur lajmin për shpërthimin e një makine-bombë. Sipas njoftimit mësohet se