999 rezultate për

ministria

Ndërron jetë turisti nga sulmi i peshkaqenit Një turist ka vdekur pasi është sulmuar nga një peshkaqen në Detin e Kuq të bregut egjiptian. Thuhet se ai ishte çek dhe
Bie helikopteri, 19 të vdekur Një helikopter rus është rrëzuar në rajonin e Krasnoyarsk Territory, ndërsa reporterët thonë se janë regjistraur të pakt
Ministria e PDK-së punëson jashtë procedurave 104 persona Gjatë vitit që lamë pas Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se pjesa dërrmuese e institucioneve që marrin para ng
Ministria ende nuk është e aftë të gjejë arsyen e ngordhjes së peshqve Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, pas pranimit të mostrave të ujit nga vendi i ngjarjes nga inspektorati
Merret vendimi, Partizani kalon në varësi të Bashkisë Tiranë Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave, qeveria shqiptare ka kaluar varësinë e klubit të shumësportëshit Parti
Alarm në FSK, rritet numri i serbve larguar Forca e Sigurisë së Kosovës dhe Ministria e kësaj force janë alarmuar ditët e fundit me largimet e pjesëtarëve serbë.
Ministria stresoi policët, por vettingu ka ngecur Ligji për vettingun në Policinë e Shtetit parashikonte që komisionet e vlerësimit të ngriheshin para një jave, por bordi
Ministria e Brendshme konfirmon: Gjendet i vdekur shoferi i Xhafajt Ministria e Brendshme ka konfirmuar në mënyrë zyrtare se punonjësi i Gardës së Republikës si dhe shofer i ministrit Xhaf
Ministria punëson 104 persona me kontratë mbi vepër, a janë punësime partiake? Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se gjatë vitit që lamë pas Ministria e Kulturës, e Rinisë dhe e Sporteve (MKR
Ministria nuk u njeh diplomat, 4 mijë infermierë rikthehen në shkollë dhe u ulet paga Në maj infermierët e diplomuar mes viteve 2002-2006 në Universitetin e Mjekësisë morën një njoftim nga zyra e burimeve n
Qeveria s'ka kohë apo nuk do për gjuhën shqipe Qytetarët shqiptarë të Maqedonisë do të duhet ende që lajmet në ueb-faqen e Qeverisë fillimisht t’i lexojnë në gjuhën ma
600 000 emigrantë sirian në Shqipëri? Reagon Ministria e Brendshme Ministria e Brendshme ka reaguar lidhur me një kronike televizive të rrjetit gjerman ZDF që dha alarmin në Tiranë për re
Sot, avionët serbë do të duken në kufi të Kosovës Aeroplanë ushtarakë serbë mund të shihen sërisht duke fluturuar mbi qiellin e Preshevës, afër kufirit me Kosovën. Kjo
Irani arreston 27 terroristë të dyshuar Ministria e Inteligjencës e Iranit tha se ka arrestuar 27 anëtarë të një "rrjeti terrorist" nën dyshimet se kanë planifi
Kamp për terroristët e ISIS në Shqipëri? Reagon kryeministria Fjalët e përhapura kudo në media dhe rrjete sociale se në Shqipëri do të ngrihej një qendër rehabilitimi për ish-terrori
Ministria: Qytetarët maqedonas janë të rrezikuar në protestat greke Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka lëshuar një paralajmërim për qytetarët që kanë planifikuar sot për të udhëtuar në Gr
Tragjedi në Mesdhe, 48 emigrantë mbyten duke kërkuar një jetë më të mirë Serish tragjedi në mesdhe.Të paktën 48 emigrantë kanë vdekur pasi varka e tyre u përmbyt në brigjet lindore të Tunizisë.
Një vit nga anulimi i testimit ekstern, çfarë thonë nga ministria? Një vit pas tërheqjes së testimit ekstern nga shkollat fillore dhe të mesme, i cili atë kohë u cilësua si i dështuar dhe
“Shumë mirë që vrau veten”, reagon Ministria e Brendshme Ministria e Brendshme ka reaguar nëpëmjet një deklarate kur ka theksuar se personi i cili është regjistruar nga Fiks Far
Ministria largon pesë administratorë të papërgjegjshëm (EMRAT) Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), ka marrë vendim për largimin e përhershëm të angazhimit në testi