999 rezultate për

ministria

Ndryshime të reja në janar, rritet çmimi i cigareve Në 1 Janar të vitit të ardhshëm akciza e duhanit do të rritet sërish. Në paketën fiskale që është duke përgatitur qev
Kamerat kapin kafshë të rralla në Librazhd (FOTO LAJM) Ministria e Turizimit dhe Mjedisit ka shpërndarë disa momente nga bota e faunës së egër ku kamerat kurth kanë fiksuar di
Denoncimi: Si na vodhi tokën Ministria e Mbrojtjes në Jalë Në një kohë që IKMT ka nisur mëngjesin e sotëm aksionin për prishjen e 9 ndërtesave në Jalë, një familje ka denoncuar ra
DENONCIMI/ Nxënësit ecin kilometra, qeveria jep me qira shkollën e ndërtuar (FOTO LAJM) Deputeti i PD, Luçiano Boçi ka bërë publik një rast të çuditshëm nga Elbasani, sipas të cilit Ministria e Arsimit ka dhë
Reagojnë "Plisat": Ministria e Brendshme na detyron të bojkotojmë Ditën e sotme Shqipëria do të përballet me Izraelin në "Elbasan Arena" ku kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për Ligën e
Më 17 shtator nis mësimi, gjithçka duhet të dini mbi kurrikulat dhe orët Kanë mbetur vetëm pak ditë nga nisja e shkollës për sistemin parauniversitar. Sistemi arsimor parauniversitar fillon
EKSKLUZIVE/ Ministria e Financave gënjen familjet në nevojë Pak ditë para Kurban Bajramit, Ministria e Financave i gëzoi familjet dhe personat në nevojë pasi dha lajmin se me rasti
Ministria ndan para kohe rrogat e administratës Ministria e Financave ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin gusht, për nder të fillimit të vitit të ri shkollor. Pë
Ministria i jep të drejtë qendrës tregtare në Prizren kundër Haskukës Drejtoria e qendrës tregtare “Abi Çarshia” që është në ndërtim e sipër në rrugën “Tirana” në Prizren, ka njoftuar se Min
Akuzat e PD për Begon, reagon Gjiknuri Ministria e Infrastrukturës ka reaguar ndaj akuzave të demokratëve, të cilët theksuan se Gjiknuri i kishte dhënë një lej
Skandal në Elbasan, nxënësit ecin kilometra, MAS jep shkollen me qira Një skandal është denoncuar nga deputeti i PD, Luciano Boci i cili në një postim në rrjetin social facebook, shkruan se
Arrestohet komandanti i Lëvizjes Çetnike në Serbi Bratislav Zhivkoviq, i njohur si komandanti i Lëvizjes Çetnike në Serbi, është arrestuar nën dyshimin për pjesëmarrje në
Nili arrin në Shqipëri, ministria e Shëndetësisë tregon si të mbrohemi (FOTO LAJM) Alarmi për virusin e Nilit Perëndimor që shpërndan ethet vdekjeprurëse ka mbërritur tek Ministria e Shëndetësisë në Shqi
“Shqipëria burim i kanabisit”, Ministria e Brendshme hedh poshtë raportin e CIA-s Raportimi në media se Shqipëria konsiderohet nga CIA amerikane si burimi kryesor për prodhimin e kanabisit në Europë ësh
SKANDALI/ Si i gënjeu Kryeministria publikisht shqiptarët për Linda Ramën (FOTO & VIDEO) Një ditë më parë, ish-kryeministri Berisha publikoi një video ku pretendonte se bashkëshortja e kryeministrit Rama Linda
Mësoni kur do të hapet rruga Mitrovicë-Leposaviq Ministria e Infrastrukturës bën të ditur se pasdite do të lirohet për qarkullim rruga Mitrovicë -Leposaviq. Mbrëmë në
Ministria premton udhëtime të lira për maqedonasit Në afat sa më të shkurtër të mundur do të shpallet thirrje e re publike për mbështetje financiare të transportuesve ajro
Më në fund ministria kujtohet t'i heqë lodrat që rrezikojnë fëmijët Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka filluar me tërheqjen e 14 llojeve të ndryshme të lodrave për fëmijë nga tregjet e
67 banesa të dëmtuara nga tërmeti! Ministria e Mbrojtjes bën bilancin e dëmeve Ministria e Mbrojtjes ka nxjerrë para pak minutash bilancin me dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm sot në vendin tonë.
Ky gur sot ka goditur Kosovën (FOTO LAJM) Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka dënuar sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objekti