999 rezultate për

ministri

Ramush Haradinaj mbledh Qeverinë Ashtu siç kishte raportuar KTV, një ditë më parë, ish-kryeministri Ramush Haradinaj për të premten ka thirrur mbledhjen
Rama për Teatrin: Zoti u shtoftë inatin, që të na shtojnë takatin (VIDEO) Kryeministri i vendit Edi Rama, sot ka vendosur të thotë mirëmëngjes ndryshe për gjithë shqiptarët. Në një postim në
Berisha reagon pas përplasjeve te Teatri: Qytetarët përballë narkobanditëve të Ramës (VIDEO) Ish kryeministri Sali Berisha reagon lidhur me ngjarjet e minutave të fundit para Teatrit Kombëtar, ku forcat e shumta t
Klubi i Superiores thirrje qeverisë: Merrni shembull nga Kosova që të shpëtojmë Klubi i Bylisit i bën thirrje të hapur qeverisë që të ndërhyjë sa më parë për të shpëtuar sportin dhe futbollin në veçan
Ministri Klosi zbulon shifrën e turistëve që kanë hyrë këtë vit në Shqipëri I ftuar në “Dritare me Rudinën” ministri i Turizmit Blendi Klosi u shpreh se edhe pse 2019 shihej si një vit problematik
Meta uron kryeministrin e ri të Britanisë Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka uruar zyrtarisht nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministrin e ri të Britani
Boris Johnson do të jetë Kryministri i Britanisë Boris Johnson, politikani që ka premtuar se do të largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian me apo pa marrëveshje
Ramush Haradinaj nuk niset drejt Hagës, shtyhet fluturimi Fluturimi i Ramush Haradinaj drejt Holandës është shtyrë. Mësohet se shkak janë bërë vonesat në linja ajrore e fluturimi
"Të pashë kur t’i ngulën thikat në shpinë", këshilltarja e Ramush Haradinaj flet hapur për ish-kryeministrin Këshilltarja e Ramush Haradinajt, Meliza Haradinaj, ka reaguar pak minuta para se ish-kryeministri të niset drejt Gjykat
Përfaqësuesi i OSBE-së letër kryeministrit Rama: Rishiko paktën antishpifje Për paketën anti-shpifje OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama. Mësohet se OSBE-ODIHR i ka dërguar një letë
Ambasadori gjerman: Kosova të mos vonohet për qeverinë e re Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se është e rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë qeveri funks
Ra në kurthin rus, Zaev ndryshon numrin e telefonit dhe merr masa të repta Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev dhe Kabineti ti tij ndërmarrin masa për përforcimin e efikasitetit dhe sigurisë në zbatim
Bamir Topi flet për "sekretet" e pathëna dhe marrëdhënien me ish-kryeministrin I ftuar në programin ‘Natë me Xhaxhiu’, ish-presidenti Bamir Topi ka folur mbi librin e ri të tij “Kur arsyeja errësohet
Mediat ndërkombëtare shkruajnë për dorëheqjen e Haradinajt, si e komentojnë serbët Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqiptare por edhe tek ato botëro
Dorëheqja e Haradinajt, presidenti serb konferencë të jashtëzakoshme Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do t’iu drejtohet sot serbëve lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti
"Gjykatësit i morën në telefon nga kryeministria", Shehi zbulon detaje tronditëse Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Durrësit, për dhënien e mandatit kryebashkiakes së re
Gold Ag reagon pas dorëheqjes së kryeministrit (VIDEO) Gold Ag ka shfrytëzuar llogarinë e tij në Instagram për të reagim ndaj dorëheqjes së Ramush Haradinajt. Ramush Haradi
Ish-kryeministri Berisha reagon pas dorëheqjes së Haradinajt, godet Thaçin e Haxhiun Ish-udhëheqësi i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të
PS merr vendimin e papritur për dhunuesit e 30 Qershorit Mazhoranca sot hoqi dorë nga shkarkimi i Arben Malajt e në anën tjetër u tërhoq nga amendamenti që i ndalonte daljen jas
Opozita, Dashamir Shehi: Zgjidhja vjen përmes një marrëveshje me garanci ndërkombëtare Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mun