999 rezultate për

ministrave

Kjo është lista zyrtare e ministrave të BDI-së Nga mbledhja e sotme e kryesisë së BDI-së, janë vendosur edhe emrat e ministrave nga radhët e BDI-së. 1.Hazbi Lika- Z
Kryesia e BDI-së diskuton sonte emrat e mundshëm të ministrave Kryesia Qendrore e BDI-së do të diskutojë sonte se cilët do të jenë anëtarët që do të propozohen për ministra. Emrat
Kjo është lista e plotë e ministrave BDI –Aleanca për Shqiptarët Pas takimit të mbajtur mes Zoran Zaev-it- Ahmetit dhe Selës është përpiluar edhe lista e plotë e qeverisë së ardhshme.
Kuvendi miraton emërimet e ministrave të PD, ja votat që morën Pas 3 muajsh bojkot PD është rikthyer sot ne Parlament pas marrëveshjes së arritur një javë më parë nga Rama e Basha.
Rama u bën "golin" ministrave të Bashës pak orë para se të hyjnë në zyrë Pak orë para se ministrat teknik të Bashës të ulën në zyrat e tyre, Kryeministri Edi Rama ka marrë masat nga ana e tij q
Ja emrat e Bashës për komisionet e Vettingut Pak orë para votimit në Parlament të ministrave teknikë, Partia Demokratike mblodhi grupin parlamentar, ku u diskutua ed
BDI, akoma pa vendim për tërheqjen e ministrave nga qeveria teknike Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka vendosur ende nëse do t’i tërheqë ministrat të cilët bëjnë pjesë në qeverinë VMR
Ministrat e G7-tës kërkojnë izolimin e Assad Aleatët e Lindjes së Mesme i janë bashkuar sot ministrave të jashtëm të Grupit të shtatë vendeve udhëheqëse të industria
Osmani: Tërheqja e ministrave të BDI-së nuk e zgjidh problemin Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ka thënë se tërheqja e ministrave të BDI-së nga qeveria është veprim i dëmshëm, por ve
Ismaili, kundër tërheqjes së ministrave të BDI-së nga qeveria teknike Deputeti i BDI-së, Rexhail Ismaili, i ftuar në një emision në televizionin 21 ka folur rreth situatës aktuale në Maqedon
VMRO do të shqyrtojë paralajmërimin e BDI-së për braktisjen e qeverisë teknike VMRO-DPMNE thotë do të shqyrtojë paralajmërimin e BDI-së për braktisjen e Qeverisë aktuale teknike. Nga kjo parti kj
Kriza me LSI, Rama “thumbon” Metën për akuzat ndaj ministrave të tij Kryeministri Edi Rama nga Asambleja Kombëtare e PS-së ka folur mbi aleatin e tij në qeverisje Ilir Meta. Gjatë fjalë
Ahmeti paralajmëron tërheqjen e ministrave të BDI-së nga qeveria teknike Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbajtur mbledhjen e kryesisë qendrore të partisë ku është diskutuar për krizën e tan
Votimi për ministrat e rinj, Rama braktiset edhe nga Blushi dhe Hafizi Në këto momente në Kuvendin e Shqipërisë po zhvillohet seanca plenare në të cilën pritet të votohen dekretet e ministrav
PDIU presion Ramës, 5 deputetë braktisin votimin e ministrave Ditën e sotme pritet të mbahet séanca plenare në Kuvend ku pritet të miratohen vetëm me votat e maxhorancës dekretet e p
Rama acarohet keq me Eni Vasilin: O zot...harrova të të pyes ty për shkarkimin e ministrave (VIDEO) Intervista e kryeministrit Edi Rama me gazetaren e “Studio e hapur” në News 24, Eni Vasili është shoqëruar me tone të l
Shkarkimi i 4 ministrave, Bregu: Rama e bëri për ti treguar Metës se… Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu ishte e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në ‘News24’, ku ka folur për prote
BE i propozon 6 kryeministrave të rajonit treg të përbashkët Komisionieri i BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn, nuk ka shkuar duarthatë në Sarajevë. Para 6 shteteve të rajonit, Ko
Shkarkimi i ministrave, Blushi: Rama iu shiti në tregun e koalicioneve Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ditën e sotme ka marrë pjesë ne seancën parlamentare e cila po zhvillohet pa opozitën e cila
Vuçiç: Do t’i tregoj Mustafës çfarë mendoj për Ushtrinë e Kosovës Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur se në takimin e kryeministrave në Sarajevë, njohur si “Western