999 rezultate për

ministrave

Nga arrestimet deri tek pushkatimet, historia e ministrave të Brendshëm shqiptar Saimir Tahiri pritet të arrestohet sot pas heqjes së imunitetit nga Kuvendi i Shqipërisë. Akuzat ndaj tij janë të rë
Habit gazetarja: Moisi Habilaj tentoi të paguante drekën e Ramës dhe ministrave në Vlorë Gazetarja Anduena Llabani e ftuar në Opnion për të diskutuar mbi ceshtjen e Tahirit dhe Habilajt ka deklaruar për sj
Konferenca e kryeministrave pas përfundimit të "Samitit 100" (VIDEO) Në Shkup u zhvillua fjalimi përmbyllës Samiti 100 i liderëve afaristë të Evropës Juglindore ku po jepet deklarata e krye
ALUIZNI jo më në duart e Ministrisë së Zhvillimit Urban, ja kujt do t’i kalojë Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale në Republikën e Shqipërisë nuk do të j
Berisha u heq emrat ministrave të Ramës e i zëvëndëson me nofka Kuvendi i Shqipërisë ditën e sotme u shoqërua me debate të ashpra me PS-PD dhe LSI-së. Ish-kryeministri Sali Berisha ka
Haradinaj u jep mësim ministrave për sjelljen me punonjësit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë sot pjesë në takimin e rregullt të Këshillit Ministror
Në qeverinë Rama janë tre zv.ministra nga Kosova (FOTO LAJM) Në listën e zv.ministrave në kabinetin e qeverisë Rama nuk është nga Kosova vetëm Besa Shahini e cila u emërua zv.minist
Këta janë emrat e zëvendës ministrave të qeverisë “Rama 2” Dalin disa nga emrat e zv.ministrave të rinj që do të prezantohen nesër në Asamblenë e Partisë Socialiste. Report tv
Nis takimi i ministrave dhe kryesisë së grupit të PS, çfarë diskutohet Mëngjesin e sotëm në kryesinë e kuvendit, ka nisur takimi me ministrat e kabinetit qeveritar, kreun e Kuvendit Gramoz Ru
Zbardhet agjenda e Ramush Haradinajt gjatë vizitës së nesërme në Shqipëri Të mërkurën, datë, 27 shtator 2017, Kryeministri Edi Rama do të mikprerë Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe d
AKR tregon emrat e 4 zv.ministrave Aleanca Kosova e Re ka caktuar një pjesë të zëvendësministrave, emrat e të cilëve ia ka dërguar Zyrës së Kryeministrit R
Befason Rama, u kërkon gjak deputetëve e ministrave Kryeministri Edi Rama në fund të fjalës së tij sot para grupit parlamentar të PS-së, u është drejtuar deputetëve me një
Qeveria e re betohet para Presidentit Meta (VIDEO) Ne ambientet e Presidences u mbajt ceremonia e betimit të qeverisë së re “Rama 2”, te cilen mund ta ndiqni edhe ne video
Mbi 30 mijë euro në muaj kushtojnë pagat e ministrave të ri Për tre vjet e gjysmë Qeveria e kaluar ka shpenzuar mbi 7.3 milionë euro nga buxheti i shtetit vetëm për paga të kryemin
Meta dekreton qeverinë e re të Edi Ramës Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar qeverinë e re të kryeministrit Edi Rama. Menjëherë pas konstituimit të
Rama nuk pret më, dërgon në Presidencë emrat e ministrave të rinj Pas seancës plenare, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Edi Ramën kryeministër të Shqipërisë. Qeveria "Rama 2" Zv.k
Haradinaj publikon emrat e ministrave të Qeverisë së Kosovës Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka prezantuar para deputetëve kabinetin qeveritar: K
Zyrtare/ Kuçi: Ja emrat e ministrave të PDK-së Kryesia e PDK-së është mbledhur sot për të diskutuar për emrat që kryetari i partisë ka propozuar për të qenë pjesë e Qe
Rama ministrave të rinj: Nëse s’bëni punë, shkarkoheni! Kryeministri Rama, i ftuar këtë mbrëmje në emisionin “Përballë” me Lutfi Dervishi në RTSH1 ëshët shprehur se ministrat e
Pacolli tregon emrat e ministrave të AKR-së Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka treguar emrat e katër ministrave që do të marrin postet e larta ministrore në qeverin