999 rezultate për

ministrave

Xhaferi urdhëron Zaevin: Merr masa ndaj ministrave Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, reagoi për sjelljen e ministrit të Shoqërisë Informative, Damjan Mançevski i cili u
Zaev mbështet takimin e sotëm me ministrin grek, zgjidhja është afër Nga takimi i sotëm në Vjenë i ministrave të Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë pres të bëhet hap përpara në procesin e ne
Haradinaj sonte darkon me homologen serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Maqedoni, pritet të takohet edhe me homologen e tij se
Zaev paralajmëron ikjen e disa ministrave Nga kabineti qeveritar do të largohen disa nga ministrat, por që ende nuk bëhen të ditur emrat e tyre. Se do të ndodhë l
S'ka më pushime jashtë vendit! Rama ua mbledh ministrave të tij Kryeministri Edi Rama dje ka dhënë një lajm të keq për ministrat e qeverisë së tij. Gjatë fjalës së tij para kryebas
Haradinaj u jep afat edhe 10 ditë zv/ministrave Në fund të vitit të kaluar, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u kishte kërkuar zëvendësministrave të Qeverisë së
Konfirmohet takimi Dimitrov - Kotzias në Ohër Shefat e diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias, të enjten do të kenë takim në qyteti
Mediat greke: Mund të ketë takim të ri Zaev- Cipras Nëse ka progres në negociatat për çështjen e emrit, nuk përjashtohet mundësia për takim të ri ndërmjet dy kryeministrave
Përplasje mes ministrave për tatimin e pagës mbi 1 mijë euro Të gjithë qytetarët që kanë të ardhura mbi një mijë euro do të paguajnë 18 për qind tatim personal. Këtë e njoftoi Minis
Dallim i madh në shpenzimet e ministrave shqiptarë dhe atyre maqedonas Të dhënat zyrtare të publikuara ditëve të fundit tregojnë për shpenzimet marramendëse të ministrave shqiptarë në Qeverin
Pas Kinës dhe Katarit, Shqipëria u mundëson edhe rusëve hyrje pa viza në vendin tonë Që prej një muaji është ndezur një debat i ashpër politik mes shumicës dhe pakicës parlamentare, lidhur me mbështetjen e
Delegacioni i Këshillit të Ministrave të BeH për vizitë në Maqedoni Delegacioni i Këshillit të Ministrave të Bosnjës e Hercegovinës, të udhëhequr nga kryetari i Këshillit Denis Xvizdiq, so
Dalin emrat: Kush janë dy ministrat e Ramës që po hetohen për aktivitete krimanele Lajmi që dy ministra të Ramës po hetohen nga prokuroria e Elbasanit për aktivitete kriminale, pushtoi menjëherë mediat.
Goditje tjetër për Ramën, zbulohen përgjimet e dy ministrave të rëndësishëm Gazetari Basir Çollaku ka deklaruar se ekziston një dosje e rëndësisshme në Prokurorinë e Elbasanit, ku janë përgjuar dy
Çfarë po ndodh?! Ministrat e deputetët e PS-së braktisin Kuvendin Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është mbajtur seanca e dytë për vitin 2018. Ndryshe nga seacat e një viti më
Funksionarët e Aleancës, zyrtarisht janë akoma në punë Në zyrat zëvendësministrave dhe drejtorëve që iu ndanë Aleancës për Shqiptarët, vazhdojnë të qëndrojnë emrat e funksiona
Muç Nano nuk njeh ministrat, batuta e Dash Shehit të shkrin së qeshuri (VIDEO) Emisioni i mbrëmshëm "Opinion" u fokusua tek ecuria e punës së ministrave, por gjatë diskutimit nuk munguan edhe batutat
Babëzia e ministrave shqiptarë s’ka limite, thyejnë hapur ligjin dhe kërkojnë mish ariu Babëzia e ministrave shqiptarë duket se tashmë ka arritur kulmin e mizorisë. Duke qenë të vetëdijshëm për pushtetin
Ministrja zotohet se do t'u gjejë punë zv.ministrave Në konferencën e fundvitit me gazetarë, ministrja e Mjedisit Albena Reshitaj tha se secili prej 4 zëvendësministrat e kë
E ardhmja e Kosovës në duar të kryeministrave Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, pritet ta vizitojë Kosovën në pjesën e dytë të muajit janar, me ç’rast me h