999 rezultate për

ministrave

Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me një tjetër shtet Shqiptarët do të kenë mundësi të ikin pa qenë nevoja që të pajisen me viza në një tjetër shtet aziatik. Me vendim të
Qeveria merr vendim për të ndërhyrë në lumin Lana, fondi 1.5 miliardë lekë Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të kësaj të mërkure është marrë vendim për të ndërhyrë në shtratin e lumit Lana.
Nuk janë falas! Shërbimet online në e-Albania janë me pagesë Portali e-Albania do i japë mundësinë qytetarëve që të kryejnë procedurat online, pa patur nevojë që të qëndrojnë në rad
Kurti nxjerr emrat e ministrave të tij (VIDEO) Lideri i VV-së Albin Kurti ka shpallur emrat e ministrave me anë të një videoje duke i kërkuar Mustafës që të bëjë publi
WhatsApp jep lajmin e keq për përdoruesit, çfarë do të ndodhë pas 31 dhjetorit Është aplikacioni i komunikimit për shumë njerëz në të gjithë botën, por WhatsApp ka një lajm të keq për përdoruesit e d
Lajm i mirë, fëmijët e familjeve të prekura nga tërmeti përfitojnë bursë mujore Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Këshilli i Ministrave ka marrë një sërë vendimesh, ndërkohë që janë publikuar në faqen
Zaevi mund ta largojë edhe Ahmetin nga Qeveria, ja kush shkruan? Zoran Zaev me largimin e tij nga posti i kryeministrit mund ti faleminderohet edhe ministrave të BDI-së, duke i larguar
EMRAT/ Emërohen tre zv.ministra të rinj, preken Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme Qeveria ka emëruar sot dy ministra të rinj gjatë mbledhjes së ditës së sotme. Mësohet se Agron Tare është emëruar zv.min
Rama riformaton qeverinë: Emëron zv.ministrat e rinj Kryeministri Edi Rama riformaton qeverinë. Agron Tare, Ish-drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës; Redi
Jep dorëheqjen kreu i AKEP, e zëvëndëson bashkëpunëtori i Ramës Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, është larguar nga detyra për arsye personale.
Me vendim të Ramës, këtë vit nuk do të ketë asnjë lek shpërblim për nëpunësit publik Me vendim të kryeministrit Edi Rama, këtë vit nuk do të ketë shpërblime për atë pjesë të administratës që kanë përfituar
Zbardhet biseda Rama-Mitsotakis, çfarë u diskutua mes dy kryeministrave Përpos pjesëmarrjes në Forumin Ndërkombëtar për Dialog Ekonomik dhe Politik, dyshja politike Edi Rama-Kyriakos Mitsotaki
Mediat britanike: Erdogani po mban peng 50 bomba bërthamore amerikane (FOTO LAJM) "Erdogani po mban peng 50 bomba bërthamore amerikane në bazën strategjike të Incirlikut". Kështu shkruajnë sot mediat
Qendroni larg këtyre tre ministrave, ndryshe "digjeni": SHBA-të vendosin sanksione ndaj zyrtarëve turq pas luftës në Siri Departamenti i Thesarit në SHBA ka vendosur sanksione ndaj tre ministrave të qeverisë së Turqisë pas operacionit të nisu
Koalicioni me Osmanin, Kurti: Nuk do të rendim pas deputetëve serb Pas përfundimit të takimit të Albin Kurtit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më L
Nga muhabeti "mjalt" i ministrave tek debati me Murrizin: Çfarë nuk u pa sot nga Kuvendi (FOTO LAJM) Parlamenti ka zhvilluar seancën e radhës parlamentare ditën e sotme, ku nuk kanë munguar replikat dhe akuzat mes palëve,
Zaev, për vizitë në Çeki Kryeministri Zoran Zaev sot është për një vizitë pune njëditore në Pragë, Republika e Çekisë dhe do të marrë pjesë në Sa
Nën shembullin e Gjiknurit dhe Ahmetajt, fiksimi i ministrave të Ramës për jetën luksoze (VIDEO) Gent Cakaj, ministri në detyrë për punët e jashtme është kapur mat teksa konsumon një drekë në restorantin luksoz në Sta
VV ngre padi ndaj tre ish-ministrave Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së Sali Zyba, dorëzoi kallëzimin penal për ish ministrat e Bujqësisë, Nen
Meta nuk dekreton ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare Presidenti Iliri Meta ka vendosur mos dekretojë ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare. Në përfundim të shqyr