999 rezultate për

ministrave

Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen
Maqedonia e Veriut zgjedh sot zv.ministrat Kuvendi i Maqedonisë ditën e sotme do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Sseanca u planif
Shtëpi, makina luksoze e jo vetëm: Pasuria e ministrave të kabinetit të ri qeveritar Shtëpi, troje, toka bujqësore, apartamente në Maqedoni dhe vende tjera, makina luksoze, por edhe mesatare, janë pjesë e
Shpërthimi dhe protestat në Beirut, dorëhiqet qeveria libaneze Qeveria e Libanit ka dhënë dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në portin e Bejrutit, njoftoi minis
Kryeson Denaj, si ndryshoi pasuria e ministrave gjatë 2019-ës Zbardhen deklarimet e pasurive të ministrave të kabinetit Rama për gjatë vitit 2019. Portali i dedikuar për këto të dhën
Meta kthen në Kuvendi ligjin e rëndësishëm për mediat Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish në Kuvend ligjin mbi kufizimet që u vendiosen ndaj mediave, programeve televizive
Shkarkohet drejtoresha e tenderave, kryeministria hap menjëherë garën për zëvendësimin e saj Evis Shurdha, kryetare e KPP, institucion që jep ligjshmërinë mbi tenderat dhe PPP është larguar nga detyra. Njoftim
LDK mblidhet për të vendosur emrat e ministrave të rinj Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur mbledhjen e Kryesisë në të cilën pritet të caktohen edhe emrat e ministrave nga ky
Lajm i mirë për shqiptarët! Njihen patentat me Turqinë Qeveria ka vensodur sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave për njohjen e ndërsjellë të patentave me Turqinë. "Në
U dha lëpirëse ministrave të Ramës, përjashtohet me 10 ditë Ralf Gjoni Byroja e Kuvendit ka përjashtuar me 10 ditë nga seancat plenare deputetin Ralf Gjoni, për shkak se të enjten e kaluar, n
Ralf Gjoni mbush xhepat "plot" me lëpirëse, ja shpërndan ministrave të Ramës As këtë herë nuk munguan debatet në Parlament. Deputeti i opozitës parlamentare Ralf Gjoni i ka quajtur deputetët social
VENDIMI/ Ramës dhe ministrave u përgjysmohet paga për tre muaj (FOTO LAJM) Ditën e sotme është publikuar në Fletoren Zyrtare vendimi për përgjysmimin e pagës së kryeministrit Rama, të zv.kryemini
FSHF letër Këshillit të Ministrave: Futbolli shqiptar në prag falimentimi Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një komunikatë, ku kërkon nga qeveria shqiptare që të përfshijë në skemën e pu
FSHF-ja letër qeverisë për kompesimin e dëmit nga koronavirusi Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muaji për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Federata Shqiptare e
Albin Kurti emëron tetë zëvendësministrat e rinj Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar sot me emërimin e zëvendësministrave të rinj. Kurti ka
Masat kundër koronavirusit: Rama do të ulë pagat e ministrave dhe deputetëve Kryeministri Edi Rama tha se qeveria do të ulë pagat në kuadër të masave kundër koronavirusit. Ai thotë se nga ulje p
Ish-këshilltarja e Ramës emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit Qeveria miratoi emërimin e Enkeljeda Muçaj në detyrën e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit. Ajo zëvendëson në këtë dety
Këshilli i ministrave merr vendimin kush do i ndërtojë shtëpitë individuale të dëmtuara nga tërmeti Qeveria ka miratuar një vendim ku cakton dy autoritetet që do të ndërtojnë shtëpitë individuale në zonat e prekura nga t
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me një tjetër shtet Shqiptarët do të kenë mundësi të ikin pa qenë nevoja që të pajisen me viza në një tjetër shtet aziatik. Me vendim të