999 rezultate për

minimal

Të jetosh në minimalizëm, japonezët shokojnë me mënyrën e jetesës (FOTO LAJM) Vitet e fundit Japonia ka shënuar një rritje popullsie dhe gjetja e një shtëpie për të jetuar sa vjen e bëhet më e vësht
Qeveria i kap shah-mat profesionet e lira, do paguajnë TVSH nga zero Këto kohë është krijuar amulli për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar, e cila nisi nga deklarata se biznesi i vogël me qarkulli
Man United fiton minimalisht ndaj Brighton, Tottenham ngec me WBA Janë luajtur sot disa ndeshje të Premier Leagues, ku ka pasur dhe surpriza, ku Tottenhami ka barazuar brenda me WBA.
Shqiptarët që shkojnë në Zvicër për punë i pret kjo pagë minimale Pagat do të diferencohen sipas degëve të ndryshme dhe do të shkojnë në mes të 3,300 frangave dhe 3,400 frangave (ndërmje
Punonjësit me arsim të lartë, të pakënaqur më rrogën minimale Duket se rroga minimale e vendosur 12 mijë denarë nga disa njerëz është mirëpritur e nga të tjerë është konsideruar një
NUMËRIMI/ Agim Bahtiri bën "namin" në Mitrovicë, PDK prin me rezultat minimal Gara do të jetë e fortë edhe në raundin e dytë në Mitrovicë pasi asnjëra prej partive nuk ka kaluar nivelin 50 për qind.
Xhelal Neziri: Gjasat që Sela të fitojë Strugën janë minimale Në emisionin “360 gradë” analisti Xhelal Neziri, u shpreh se koalicioni i Aleancës për Shqiptarët (ASH) me Lëvizjen BESA
Mësoni nëse ka borë e shi këtë javë Gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vende –vende me vranësira të shpërndara. Sipas I
Juventus nuk njeh pengesë, mposht Fiorentinën lehtësisht por minimalisht (VIDEO) Juventusi ka fituar ndaj Fiorentinas me rezultat 1-0 në Seria A. Kampionët aktual ishin më të mirë duke mos i lënë kësht
Kalon ligji për rrogën minimale në Maqedoni Kuvendi i Maqedonisë me 70 vota ”Pro”, pa vota ”Kundër” dhe ”Abstenim” ka kaluar sot propozim ligjin për rrogën minimal
Kategorizimi i pagës vlerësohet si diskriminues Paga e tashme minimale e parashikuar me ligj është konsideruar arbitrare dhe diskriminuese nga Lëvizja FOL, pasi, sipas
Zaev nga Idrizova: Këtu nuk ka kushte minimale njerëzore për vuajtjen e dënimit Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, Avokati i Popullit, Ixhet Memeti dhe drejtoresha ekzekutive e Komit
Dorëzohet në Kuvend propozimi për ligjin e rrogës minimale Shumica parlamentare ka dorëzuar në Kuvendin e Maqedonisë propozimet për ligjin e rrogës minimale, punëtorëve të falimen
LSDM dorëzon në kuvend disa ligje Propozim-ligji për pagë minimale, për sigurim material të personave të papunë për shkak të privatizimit të ndërmarrjes m
Pushime falas për familjet me të ardhura minimale në Maqedoni Deri më 15 shtator familjet me të ardhura të përgjitshme deri 22 mijë denarë, do të mund të aplikojnë për udhëtim pesë d
Sot mos dilni pa çadër nga shtëpia Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot mbi vendin tonë do të ketë destabilizim të përkohshëm të motit i cil
Këto janë rezultatet minimale me të cilët Barcelona përmbys humbjen 1-3 Barcelona mori një leksion nga Reali i Madridit në Camp Nou. Por pasi u ndëshkua mori lajmin e mirë, daljen e Ronaldos d
Qeveria i jep dritë jeshile propozim-ligjit për rritjen e pagës minimale Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbrëmë në seancën e 19-të e ka miratuar propozim-ligjin për ndryshim dhe plotësim të
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperaturat maksimale do të arrijnë 40 gradë Celsius.
Rama futi në "listën e zezë" emrin e babait të saj të ndjerë, reagon ashpër e bija Në listën prej 100 emrash të bërë publike nga kryeministri Edi Rama, ishte dhe emri i Resul Llogo nga Këlcyra i cili rez