999 rezultate për

miniere

Arrestohen 13 serbë në Mitrovicë Policia e Kosovës ka arrestuar 13 serbë për hyrje ilegale në Kosovë dhe transportimin e lëndës së parë për kombinatin Tr
Minatorët në ditën e tretë të grevës Fillojnë shqetësimet para të dhjetë minatorëve të Bulqizës që nisën grevën e dytë të urisë tri ditë më parë. Minatorët
Fundi i minierës së Bulqizës Miniera e Bulqizës ka vetëm edhe dy deri në tre vite jetë për shkak të shfrytëzimit barbar i është bërë. Kështu ka dekla
Shembet miniera e Kalimashit, 2 të vdekur Dy persona kanë vdekur, si pasojë e shembjes së një prej galerive në minierën e Kalimashit. Sipas informacioneve të para
Aksident në minierë, 1 vdekur dhe 1 i plagosur Një person ka humbur jetrën si pasojë e një aksidenti në minierë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur
Minatorët peng i një kërkese Vetëm pas dy muajsh protesta, grevë urie dhe ndërprerje të punës në minierën e Bulqizës, kompania koncensionare ACR ka p
Në dyert e minierës... nga Ferit Lika Na ishte një herë një minierë..., kështu do të nisë tregimi i historisë pas dy apo tre vjetësh për qytet
ACR-minatorëve: Kthejuni punës ACR i ka bërë thirrje të gjithë punonjësve t’i bashkohen grupit që ka filluar sot punën për kthimin në normalitet të min
RENEA në Bulqizë, pret urdhërin për zbatim të vendimit të gjykatës Tensionohet sërish situata pranë Minierës së Bulqizës ku minatorët po zhvillojnë grevën e urisë prej 26 ditësh. Disa dhj
Nikolla: ACR nuk pranon të nënshkruajë marrëveshjen me minatorët Kreu i konfederatës së sindikatave Kolë Nikolla ka reaguar menjëherë pas deklaratës së kompanisë ACR se ka pranuar kërke
RISHM minatorët në rrezik 13 minatorët që po qëndrojnë në thellësi të minierës janë në rrezik. Kështu ka deklaruar sot Specialistët e Repartit të
Agonia e grevës vazhdon... Greva e minatorëve të Bulqizës ka hyrë në ditën e saj të 18-të dhe gjendja e tyre nën 1400 metra thellësi është rënduar
METE: Minatorët në rrezik Ndërprerja e punës në minierën e Bulqizës ka rritur rreziqet për shembje masive. Reparti Inspektimt dhe Shpëtimit të Min
Aksident në minierë, 9 të vdekur Nëntë persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur në një minierë në Kinë. Pas një rrjedhjeje gazi
Kili, familjarët padisin pronarin e minierës Të afërmit e minatorëve kilianë, të bllokuar prej 5 gushtit nën tokë, ngritën një padi për dëmshpërblim financiare disa
Ushqime për minatorët, pronarët e minierës kërkojnë ndjesë Mbërrijnë ushqimet e para të ngrohta për 33 minatorët e bllokuar në një minierë të Kilit që nga data 5 gusht. Ata janë b
Verikoreanët do të dënohen me punë në minierë Humbja e thellë prej 7:0 nga Portugalia pritet të ketë pasoja të rënda për futbollistët e Përfaqësueses së Koresë së Ver
Turqi, shperthim ne miniere, 28 te vdekur Trupat e ndihmes se shpejt kane arritur pas tre ditesh vendin e shperthimit ne nje miniere ne veri dhe kane gjetur kufom
Aksident ne minieren e Bulqizes, vdes 65-vjecari Një minator humbi jetën në galeritë e minierës së Bulqizës. 65-vjeçari Muharre
Arrin ne 43 numri i te vdekurve ne minieren e Siberise Është ngjitur në 43 të vdekur bilanci i viktimave të incidentit të ndodhur gjatë nat&