999 rezultate për

miniere

Mosrrespektimi i kontratës, minatorët kërcënojnë me protesta Minatorët e minierës së Bulqizës njoftuan se do të rifillojnë protestat në rast se nuk zbatohet akt-marrëveshja e arritu
Bulqizë, shembet galeria, humbet jetën minatori Një minator ka humbur jetën në një nga galeritë e minierës së Bulqizës gjatë ditës së shtune. Mesohet se Bajram Dalipi p
Shtyhet afati për vazhdimin e punimeve në minierën e Bulqizës Nuk ka nisur puna në Minierën e Bulqizës ashtu sikurse ishte lajmëruar nga autoritetet që meren me kete gje. Pas njoftim
Miniera e Bulqizës, rinis puna në disa nivele Miniera e Bulqizës do të hapet pjesërisht gjatë ditës së mërkurë. Kreu i sindikatës së minatorëve Kujtim Aliu është shpr
E zë masivi kromit, vdes minatori Një person ka humbur jetën gjatë ditës së sotme në minierën e Kalimashit. Sipas burimeve të policisë Minatori Xhevdet Ba
Miniera e Bulqizës, akoma me probleme Akoma nuk është hequr udhri që pezullon punimet në Minierën e Bulqizës edhe pas ekspertimit të fundit të bërë nga specia
Nxjerrja e minatorit në Bulqizë, mbërrin grupi nga Tirana Pas dështimit të tentativës së grupeve të shpëtimit të Bulqizës për nxjerrjen e trupit të minatorit të mbetur në galerin
Bulqizë, shembet galeria, vdes minatori Minierat shqiptare vazhdojnë të shfaqin probleme serioze, pas disa ditësh nga shpërthimi i ndodhur në minierën e Bulqizë
Bulqizë, zëvendësohet kryetari i sindikatës së minierës së kromit Dorëhiqet kryetari i sindikatës së minierës së kromit në Bulqizë Dilaver Përkoxha gjatë ditës së sotme, ndërsa vendin e
Kinë: 4 persona humbin jetën dhe 50 bllokohen në minierë Katër persona kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 50 të tjerë kanë mbetur të izoluar nëpër galeri pas një shembje të n
Vazhdon inspektimi i minierave Vazhdon inspektimi i minierave nga specialistë të fushës. Specialistë të Repartit të Inspektimit e Shpëtimit të Minierav
Miniera e bulqizës i nënshtrohet kotrollit të inspektorëve Miniera e Kromit në Bulqizë do të inspektohet gjatë ditës së sotme nga një grup specialistësh të Repartit të Inspektimi
Shpërthimi, RISHM nis inspektimin në minierë Shkaqet e shperthimit ne pusin numer dy te minieres se Bulqizes, qe shkakoi vdekjen e nje minatori dhe plagosjen e tete
Minatorët kthehen në “minierën e vdekjes” Minatorët janë shprehur sërish të gatshëm për fillimin e punës në minierë, pas shpërthimit të gazit të ndodhur dje në am
Berisha ngushëllon familjen e minatorit Kryeministri Berisha i dërgoi një mesazh ngushëllimi familjes së minatorit Naim Shyti, i cili humbi dje jetën, në minier
Një minator në gjendje të rëndë Një minator i plagosur nga shpërthimi i djeshëm në minierën e Bulqizës është në gjendje kritike për jetën. Sipas mjekëve
Minatorët bojkotojnë punën Minatorët e Bulqizës kanë bojkotuar punën një ditë pas ngjarjes së rëndë në këto miniera, ku vdiq tragjikisht minatori N
Nikolla: Shpërthimi, Gërdec i nëndheshëm Kreu i Konfederatës së Sindikatës së minatorëve Kolë Nikolla në një lidhje telefonike për Ora News tha se shpërthimi i s
Shpërthimi në Bulqizë, reagon METE Ministria e Ekonomisë Tregtisë dhe Energjitikës ka reaguar pas shpërthimit në minierën e Bulqizë ku një person humbi jet
ACR thërret për punë, minatorët nuk pranojnë Kompania “ACR” i bën sërish thirrje minatorëve që të ndërpresin grevën e urisë dhe të nisin sa më shpejt punën. Presiden