999 rezultate për

miniere

Përmbytet miniera, bllokohen 14 minatorë në Kinë Të paktën 14 persona kanë mbetur të bllokuar në një minierë qymyri të përmbytur në provincën Heilongjiang në Verilindje
Inzaghi: El Shaarawy, minierë ari për Milanin sish sulmuesi i Milan dhe një prej golashënuesve më të mirë në historinë e Serie A, Philippo Inzaghi vazhdon karrierën e
Kombëtarja e Italisë, minierë ari për Federatën Duke mënjanuar humbjet në miqësore dhe një finale Europiani të humbur kundër Spanjës, e cila do të përbënte një sukses t
Bulqizë, 2 të vdekur në minierën e Martaneshit Dy minatorët e aksidentuar në minierën e Martaneshit, në vendin e quajtur "Zona e re" në Bulqizë kan; gjetur vdekjen. Mi
Një tjetër minator humb jetën në minierë Një tjetër minator ka gjetur vdekjen sot si pasojë e shembjes së një masivi dheu në minierë. Ngjarja është shënuar në ve
Real Madrid, "minierë" parash Real Madrid ka mbyllur sezonin fiskal 2011-12 me të ardhura të mëdha që kapin shifrën e 514 milionë eurove, me një rritj
Bulqizë, minatorët i kthehen punës Pas muaj të tërë ndërprerjesh minatoret e zonës D kanë nisur punën. Për nisjen e punës ka shërbyer vendimi i gjykatës që
I zë masivi i dheut, 1 i vdekur 1 i plagosur në minierën e Martaneshit Një minator ka humbur jetën ndërsa një tjetër është plagosur sot në minierën e Martaneshit pasi një masiv gurësh ka rën
AK: Porti i Durrësit po kthehet në minierë për kontrabandistët Aleanca KuqeZi, nga qyteti bregdetar i Durrësit, ka denoncuar atë që e quan skandalin e radhës të qeverisë së Sali Beris
Real Madrid, kjo minierë ari Bileta, po jo për ndeshje, por vetëm për të parë Realin e Madrid se si vë në jetë skemat në një seancë stërvitore. Tifoz
PS, program për çështjen e minierave Partia Socialiste ka prezanuar të premten në Prrenjas programin e saj politik për çështjen e minierave. Deputeti Taulant
Gjermania, "minierë" rekordesh Gjermania ka realizuar katër ndeshje, katër fitore. Edhe kampionët e 1980 dhe 1996 nuk kanë pasur këto parametra. Për sa
Minatorët në protesta për rifillimin e punës Rreth 64 minatorë të Bulqizës u ngujuan sot në zonën D të minierës, 1200 metra nën tokë, në shenjë proteste për mosfilli
Nxirret i vdekur 33-vjeçari i bllokuar në minierë Forcat e policisë kanë arritur të nxjerrin pajetë 33 vjeçarin e bllokuar në një prej galerive të minierës në fshatin Vër
Pogradec, 32 vjeçari bllokohet në minierë Një 32 vjeçar ka mbetur i bllokuar në një minierë të braktisur në fshatin Vërdovë të Pogradecit. Dyshohet se Gerald Xhuk
Shemben disa galeri të Minierës së Bulqizës Një pjesë e Zonës D në minierën e Bulqizës është shembur si pasojë e dëmtimit të kolonave në këtë galeri. Mësohet se një
Rifillon puna në minierën e Bulqizës Minatorët e minierës së Bulqizës kanë rinisur sot punën në nivelet 15 dhe 16, pas ndërprerjes së disa muajve më parë pë
Deputetët e PS letër Berishës për minierën e Bulqizës Mungesa e një përgjigjeje nga ana e ministrit të Ekonomisë, Nasip Naço mbi disa informacione të kërkuara nga ana e deput
Futbollistët e Schalke 04 vizitë në minierë Futbollistët e Schalkes vizituan minierën e kromit në Gelsenkirchen. Lojtarët u njoftuan nga klubi se do të shkonin të s
Krastë, mungesa e energjisë, bllokohen 40 minatorë në minierë Rreth 40 minatorë të minierës së Theknës në komunën Krastë raportohet të jenë bllokuar në hyrje të galerisë së minierës