999 rezultate për

miniere

Flet gruaja pasi burri i vdiq në minierë: Kam tre fëmijë të vegjël, nuk kam bukë në shtëpi! 3 shtetas janë gjetur të vdekur në minierë në Selihtë të Dibër. 3 viktimat janë gjetur në orët e para të mëngjesit t
Tragjedi! 33 vjeçari gjeti vdekjen në minierë, aty i vdiq edhe nëna 10 vite më parë Vdekja e një 33 vjeçari në një minierat e kromit në rajonin e Bulqizës thellon tragjedinë në familjen Rushiti. 33 vje
Dy minatorët dhe inxhinieri gjetën vdekjen në minierë, reagon Xhaçka Dita e sotme nisi me një lajm shumë të dhimbshëm për humbjen e jetës së dy minatorëve dhe një inxhinieri në minierën e S
Simeone "minierë ari", i siguroi Atleticos më shumë se 400 milionë euro Diego Simeone jo vetëm që ka bërë revolucion tek Atketico Madridi brenda fushës, por gjithashtu edhe jashtë saj, duke e
Ndërron jetë minatori në minierën e Bulqizës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Bulqizë. Një minator ka humbur jetën teksa punonte në një minierë n
Jo vetëm japrakë, gjethet e rrushit qenkan një "miminierë" e vërtetë vlerash ushqyese Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të f
Zbulohet identiteti i dy punonjësve që humbën jetën në minierën e Artanës Dy punonjës në minierën e Artanës kanë humbur tragjikisht jetën si pasojë e një shembjeje që ndodhi gjatë punës. Mini
Nxirren trupat e dy të vdekurve në minierën e Artanës Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë mbërritur në minierën e Novobër
Pronar miniere e ish-mësues, historia e Lefter Allës nga arrestimi i djalit te plagosja e vëllait Lefter Alla, nga 5 gushti i 2019, ditë kur mori edhe zyrtarisht detyrën, drejton bashkinë e vogël të Bulqizës. Alla ka n
Dy minatorë plagosen në minierën e Bulqizës Në orët e mbrëmjes, janë aksidentuar dy punëtorë të minierës së Kromit në Bulqizë. Policia sqaroi se rreth orës 20.50
"Minierë" lëndësh ushqyese, pse duhet të hani një grusht fara luledielli Të vogla në madhësi, por të pasura me lëndë ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Farat e lulediellit përmbajnë sasi të mëd
"Minierë ari", kapet motra e Al Baghdad Turqia thotë se ka arrestuar motrën e liderit tashmë të vdekur të grupit militant, Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi
Presa vret punonjësin e minierës, policia jep detajet Një 47 vjeçar me detyrë magazinier në minierën e Spaçit në Mirditë është gjetur pa shenja jete nga kolegët. Ai është dë
Lëndohen dy minatorë në Bulqizë, dërgohen me helikopter në Tiranë Ditën e sotme, në zonën e Bulqizës, një burim për Top Channel bënë me dije se, gjatë punimeve në minierën e kromit dy sh
Shpërthen gazi në galeri, një i vdekur e një i plagosur në Bulqizë Aksident i rëndë gjatë punës në minierën e Bulqizës. Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.
"Minierë Ari", kështu do duket stadiumi i ri i Real Madrid (VIDEO) Presidenti i Real Madrdi para disa javwsh bwri njw deklaratw tw bujshme ku u kwrkonte sponosrve dhe donatorwve rreth 500
1 në pranga dy në kërkim, zbardhet grabitja me maska në minierën e Munellës Policia bën me dije se ka zbardhur grabitjen në minierën e Munellës në Fushë-Arrëz. Një person ka përfunduar në prang
Minierë 50 metra nga banesat, banorët e Memlishtit në protestë Banorët e fshatit Memlisht në Pogradec kanë kontestuar fillimin e punimeve për shfrytëzimin e minierës së hekur-nikelit,
Dalin letrat, Gjiknuri i dha Begos minierën për 25 vjet (FOTO LAJM) PD ka akuzuar edhe sot maxhorancën për lidhjet me biznesmenin Edmond Bego, i cili u arrestua për llogari të italianëve d
Humb jetën inxhinieri i minerave Një inxhinier në firmën "Mak-Dril" nga Kavadari humbi jetën si pasojë e goditjes nga një gur gjatë minimit në minierën "