999 rezultate për

miniera

Kanë zaptuar miniera ari, vriten mizorisht anëtarët të fisit indigjen (FOTO LAJM) Rreth 10 anëtarë të një fisi të pambrojtur indigjen në një pjesë të largët të lumit të Amazon në Brazil janë gjetur të v
Kanë zaptuar miniera ari dhe territore, shihni si jetojnë popujt Inidigjen (FOTO LAJM) Fotografi të jashtëzakonshme të një fisi në xhunglën e Amazon janë publikuar në rrjetet sociale. Fotot, të marra nga
Situatë alarmante nga zjarri në Martanesh, rrezikohen minierat Zjarri në Theken, Martanesh ka shkaktuar panik te banorët pasi rrezikon të prekë disa banesa dhe biznese. Jo vetëm
Përmbytet miniera më e madhe e diamanteve në botë, zhduken minatorët (VIDEO) Së paku 9 minatorë janë ende të humbur pas përmbytjeve në stacionin e pompimit të minierës së diamanteve në Alrosa, në R
Qeveria kërkon nga ELEM ta anulojë tenderin për pajisje të minierave Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme vendosi t'i imponojë Bordit mbikëqyrës të ELEM-it ta anulojë v
Nxirren trupat e tre minatorëve kinezë nga miniera e Bulqizës Pas 6 ditë operacioni kërkim-shpëtimi, janë nxjerrë sot nga miniera e Bulqizës trupat e pajetë të tre minatorëve kinezë.
Bulqizë, sot pritet nxjerrja nga miniera e 3 trupave të inxhinierëve kinezë Prej disa ditësh vazhdon kërkimi për gjetjen dhe nxjerren e 3 trupave të minatorëve kinezë të cilët kanë ngecur në nivel
TRAGJEDI/ Shembet miniera në Tropojë, raportohet viktima e parë Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Tropojë ku një minierë e kromit është shembur duke marrë jetën e një personi dhe duke
Ja tunelet "e fshehta" që lidhin Kosovën me Serbinë (FOTO LAJM) Në veri të Kosovës janë zbuluar disa tunele që lidhin Kosovën me Serbinë. Çdo ditë nëpër to trasojnë qindra veta, me lok
Shpërthen miniera në Kinë, 15 të vdekur e 18 të zhdukur (FOTO LAJM) Të paktën 15 minatorë janë konfirmuar si të vdekur pas shpërthimit të gazit në një minierë thëngjilli në qytetin jugperë
Studentët e Gjeologji-Minierave në protestë për tarifat Studentë dhe pedagogë kanë protestuar në orët e para të ditës për tarifat dhe mungesën e investimeve. Bëhet fjalë për st
Gjeologji-Miniera në protestë për godinën Gjatë ditës së sotme, dhjetëra studentë dhe pedagogë të Fakultetit të Gjeologji-Minierave kanë bojkotuar mësimin, për sh
Berisha ngushëllon familjen Llosha Ish-kryeministri sali Berisha ka shprehur ngushëllime për familjen Llosha, duke thënë se kjo është tragjedia e rradhës n
Rama: HEC-et dhe minierat jo më në zonat e mbrojtura Qeveria shqiptare bëri publik sot propozimin e ri për një harmoni të mjedisit dhe projekteve minerare e të HEC-eve, i ci
"Miniera" Porto, 601 milionë në 10 vjet shitje (FOTO LAJM) Nëse flisni për krizë financiare në futboll lini jashtë diskutimit Porton, ekipin e famshëm portugez që më shumë se cili
30 të vdekur në Ukrainë nga shpërthimi në një minierë Një shpërthim i fuqishëm në minierën e qymyrgurit Zasyadko në Donjeckun e kontrolluar nga rebelët pro-rusë, ka marrë të
Vdekja e minatorit, MEI-Bashës: Politikë me viktimat Update - Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka reaguar pas akuzave të kreut të PD-së Lulzim Basha duke u shprehur se p
Pukë, nxirret trupi i pajetë i minatorit Update- Pas rreth një ore është nxjerrë trupi i pajetë i minatorit Gjovalin Prengaj, 48 vjeç. Ai humbi jetën
10 gropat më të mahnitshme në botë (FOTO LAJM) Në të gjithë botën natyra bën mrekulli dhe ndër bukuritë më të rralla të natyrës janë edhe gropat, që shpesh krijohen ng
Berisha pas krimit merret me studentët, ja mesazhi i radhës Pas akuzave të parashtruara më herët sa i takon krimit në vend, ish-kryeministri Berisha është ndalur tek studentët, sa