999 rezultate për

mini

Pas deklaratës së Haradinajt për bashkim me Shqipërinë, reagon zyrtarisht edhe Rusia (FOTO LAJM) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ditë më parë ka paralajmëruar një referendum për b
Mafia italiane "tallet" me ministrat shqiptarë: Korrupsion total, biznes pa tendera! Dosja hetimore me mbi 1000 faqe mbi të cilën në Itali u ekzekutua më 21 janar 2021 megaoperacioni i antimafias italiane
Paga minimale 300 mijë lekë, Ministrja Denaj: Është rritje drejt formalitetit! Ministrja e Financave, Anila Denaj ka bërë të ditur se biznesi privat i është përgjigjur pozitivisht vendimit të qeveris
Shpërthejnë rastet e reja në vend, 7 humbje jete në 24 orët e fundit Përgjatë 24 orëve të fundit në vend 7 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa nga autoritete shëndetësore janë ko
Nuk duan të binden, kaq qytetarë u gjobitën sot për shkeljen e masave anti-Covid Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 455 qytetarë që janë k
Kush janë të zgjedhurit e Joe Biden për të qeverisur SHBA-të Kabineti i presidentit të ri amerikan Joe Biden reflekton larminë kombëtare të SHBA. Përbërja e kabinetit është pasqyrë
Lojtarët e Realit të befasuar me sjelljen e Zidane pas eliminimit nga Kupa e Mbretit Lojtarët e Real Madrid u kthyen në qendrën stërvitore në Valdebebas të enjten në mëngjes për seancën e tyre të parë stër
Artan Hoxha zbulon ish-ministrin e Ramës që kërkoi rihapjen e dosjes së 21 Janarit Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga rihapja e hetimeve për ngjarjen e 21 Janarit. Në një intervistë Ho
U zotua se do të merrte masa të ashpra, zbulohet plani i Biden për të luftuar COVID-19 Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federa
Ministri grek nxjerr zbuluar Ramën: U vetëofrua si ndërmjetës mes Greqisë dhe Turqisë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ofruar si ndërmjetës mes Greqisë dhe Turqisë për të nisur një dialog të ndërpr
Rriten sërish rastet e reja, COVID-19 u merr jetën 5 pacientëve në 24 orët e fundit COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3088 testime, 457 të shëruar, 678 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit
Ndëshkohen 453 qytetarë të tjerë që shkelën masat antiCOVID Gjatë 24 orëve të fundit, janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 453 qytetarë që janë
Eugena Tomini emërohet zv. ministre e Shëndetësisë Eugena Tomini është emëruar zv.ministre e Shëndetësisë. Tomini është emëruar nga Qeveria, zëvendës ministrja e katërt.
Vaksina dhe dekorimi 4 të vrarëve në protestë, kartat e sforcuara elektorale të Edi Ramës Nga Xhovan SHYTI Pas sigurimit të një sasie tepër modeste të vaksinave anti-Covid dhe propagandimit të tyre të bujsh
Ministria jep njoftimin: Shqiptarët drejt Serbisë vetëm me kartë identiteti Ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Repu
"Vrasje nga Kryeministria, shteti në alarm", titujt e gazetave sot një dekadë më parë 21 janari edhe pse duhej të ishte një ditë që do t'i jepte një kthesë tjetër demokracisë në Shqipëri, vërtetoi edhe njëh
Rriten sërish rastet e reja, 4 humbje jete në 24 orët e fundit COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3331 testime, 505 të shëruar, 670 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
Vrau veten? Ministria e Mbrojtjes reagon për ushtarin shqiptar në Afganistan Një lajm i keq u bë i ditur mbrëmjen e djeshme pasi një ushtar shqiptar ka humbur jetën në Afganistan. Ministria e Mbroj
Pse Shqipëria refuzoi vaksinën "Sputnik V" Gara për të gjetur vaksinën kundër Covid 19, filloi njëherësh me përhapjen e pandemisë dhe vijoi me konkurencën e kompan
Ish-ministrja e Ramës humb njeriun më të shtrenjtë: Të rëndë ma le barrën! (FOTO LAJM) Nëna e ish ministres së Kulturës Mirela Kumbaro ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmin e ka dhënë vetë Kumbaro përmes nj