999 rezultate për

mini

Vizita historike, qiellin maqedonas do ta mbrojnë avionët grekë Marrëveshje në fushën e transportit, mbrojtjes, energjetike, digjitalizimit, bujqësisë dhe pylltarisë, por edhe bashkëpu
Punësimet famljare të politikanëve po shkatërrojnë administratën Njohësit e çështjeve politike u kanë bërë thirrje krerëve të institucioneve të vendit që ta ndalojnë punësimin mbi baza
"Jam djali i Edi Ramës", si i peshkoi mashtruesi biznesmenët duke u marrë 490 000 euro Klodian Ciruna, një person që herë hiqej si prokuror herë si gjyqtar dhe me dike tjetër prezantohej si djali i kryeminis
Mirë se erdhe shoku im, eja të bëjmë një selfie Në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me ceremoni solemne, kryeministri Zoran Zaev e ka pritur kryeministrin
Historike, kryeministri i Greqisë zbret në Shkup Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka arritur në Republikën e Maqedonisë së Veriut për të realizuar vizitën e parë t
Ish-kryeministri i Kosovës kërkon bashkimin e katër shteteve ballkanike Ish-Kryeministri Bajram Kosumi ka propozuar krijimin e një “Konfederate Moderne” të katër shteteve rajonale, Shqipërisë,
Papa: Ky kryeministër i Ballkanit duhet të marrë çmimin Nobel Papa Françesku tha se kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras, e meriton që të shpërblehet me çmim Nobel për shkak të vep
Xhaçka: Pas zjarreve fshihet politika Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i ka cilësuar zjarret e rëna gjatë kësaj periudhe të qëllimshme dhe akte të pastra kr
Haradinaj vetëm me një kritikë mbyll veprimin e Lekajt ndaj ministrit zvicerian Sa i përket deklaratës së ministrit të Infrastrukturës Pal Lekaj i cili kërkoi largimin e ambasadorin zviceran Jean Humb
Edhe motra e Limajt rehatohet me një punë në shtet Nisma Socialdemokrate me sukses është duke e realizuar premtimin e fushatës zgjedhore për punësime, vetëm se të punësuar
Shqiptari u ther në burg, reagon Ministria greke e Drejtësisë (VIDEO) Një shqiptar u dhunua dhe u ther me thikë nga disa shtetas grek e afrikanë mbrëmjen e djeshme në një burg grek. Video
Zaev zbardh temat e bisedimit që do të trajtojë gjatë takimit me homologun grek Do të bisedojmë për 30 çështje nga të gjitha fushat e rëndësishme për të dy vendet, veçanarisht për atë ekonomike sepse
"Qytetarët kanë pse të kenë frikë", rrjeti tallet me ministrin Lleshaj Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i ndodhur në një vizitë, pas vrasjes së dyfishtë dje në Shkodër, i pyetur nga medi
Vrasjet përgjakin Shkodrën, Lleshaj thotë se nuk ka arsye për të pasur frikë Duket sikur Shkodra, nga djepi i kulturës është kthyer në djepin e krimeve dhe vrasjeve. Ama jo të gjithë e kuptojnë
Grekët në festë: Frikacaku Rama u zbyth nga tokat e himariotëve Një pjesë e mirë e mediave online në Greqi janë duke raportuar pasditen e sotme në lidhje me një tërheqje sipas tyre të
Saimir Tahiri sërish baba, i një vajze apo i nje djali? Gruaja e ish-ministrit te Brendshem, Saimir Tahiri eshte në javët e fundit të shtatzënisë. Ardhja në jetë e një fëmi
Rama i frikësuar edhe mes ushtrisë, merr 6 truproja me vete Duket se kryeministri Rama nuk është më i qetë dhe i sigurt në vendin e tij. Pak kohë pas lajmeve se ai mbante veshur
Shekerinska në Shqipëri: Rajoni mësoi nga gabimet e veta Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Radmilla Shekerinska, sot mori
Kim Mehmeti: Një kryeministër s'mund të sillet si budallai i mëhallës Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti e sheh krizën e fundit politike në Shqipëri si pasojë që ka ardhur nga sjellja e p
"NATO do të ndërtojë në Kuçovë bazën më të madhe ushtarake në rajon" Gjatë ceremonisë së 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria po përgat