999 rezultate për

mini

"Menaxhuam mirë tërmetin"/ Rama kërkon mandat të 3, por kush është sot pas hekurave për 51 viktimat? Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë ditën e sotme ku ka kërkuar mandatin e tretë pasi sipas tij, qeveria ka
Shau, ofendoi dhe më pas u tregoi armët në brez, detaje nga eliminimi i Tauland Beqirajt Detaje të reja bëhen me dije për vrasjen e Tauland Beqirajt në Vlorë. Mësohet se sherri nisi për një borxh, ku ka qen
Kurti foli për bashkimin me Shqipërinë, reagon minsitri i jashtëm gjerman Ministria gjermane e Punëve të Jashtme po zhvillon gjatë tre muajve të parë të vitit një sërë takimesh virtuale dhe fizi
U largua me akuza të rënda, ministrja e Ramës takon menjëherë Kalon (FOTO LAJM) Ditën e sotme mjeku Tritan Kalo Kalo është larguar nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Këtë largim e ka bërë me dije v
Gati 8 vite në pushtet! Qytetarët i ankohen për dritat, Rama: Nuk bëhet brenda ditës Pavarësisht se jemi në vitin 2021, shumë zona në Shqipëri vuajnë nga shkëputjet e shpeshta të energjisë elektrike. Në
"I ke humbur zgjedhjet", Rama i kthen përgjigje flakë për flakë ndjekësit Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka publikuar një video nga Lezha. "1 diell 5 y
Shqiptarët nuk binden, kaq qytetarë u ndëshkuan për mosmbajtjen e maskës (VIDEO) Policia e Shtetit ka vijuar me gjobat ndaj qytetarëve të cilët shkelin masat me qëllim parandalimin e përhapjes së koron
E vranë sy në sy, 12 të arrestuar për eliminimin e Tauland Beqirajt Ka shkuar në 12 numri i të arrestuarëve lidhur me ekzekutimin e 31-vjeçarit Tauland Beqiraj në Vlorë. Në eliminimin e
I "mori" zemrën vajzës së ministrit, Romeo Veshaj poston foton e dyshimtë (FOTO LAJM) Romeo Veshaj dhe Aleksa Peleshi janë kthyer në kryefjalën e mediave rozë duke dyshuar për një lidhje romantike. Aktor
Lajm i mirë nga Britania, zbulohet kur do të mbërrijnë në Shqipëri dozat "Astra Zeneca" "Ministrja Morton theksoi se Britania e Madhe synon t’i vërë në dispozicion ato vaksina për vendet në nevojë. Ajo u
Nga sot e para në listën e Tiranës: Gjonaj, ministrja që shpenzon 700 euro nata në hotele luksoze Etilda Gjonaj pas vendimit të Valentina Hysit për t'u tërhequr , do të jetë e para në listën e Tiranës. Rama tha se m
Skandali me inceneratorët, Kryemadhi paralajmëron faktet tronditëse: Do t'i nis në SPAK Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi siç edhe e paralajmëroi ditën e djeshme ka denoncuar publikisht skandalin për landf
COVID-19/ E mohoi me bindje, Rama dorëzohet dhe pranon edhe vaksinën kineze për shqiptarët Në përpjekje për të siguruar një mbrojtje masive të popullatës ndaj koronavirusit, Shqipëria mund të shohë edhe për përd
Ministria e Shëndetësisë tregon se kush do të vaksinohen të parët me vaksinën anti-Covid (FOTO LAJM) Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pasi COVAX ka konfirmuar se Kosova do të furnizohet deri në maj me vaksina. Nga M
Policia "rëndon dorën", mbi 700 qytetarë gjobiten për maskën (VIDEO) 755 shtetas janë gjobitur ditën e sotme për shkak se nuk kanë vendosur maskën në ambiente publike. Shërbimet e Polici
Rama: Shqiptarët do të kenë çdo shërbim online, nuk ka nevojë të shkohet në zyrat e administratës Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama po mban një konferencë të përjavshme përballë gazetarëve. Me temën "Ekonomia në f
Rastësitë "perfekte" që prodhon MP, si erdhën surprizë vaksinat në të njëjtën kohë me Ramën (FOTO & VIDEO) Kryeministri Edi Rama u kthye mbrëmjen e djeshme fiks në kohë nga Brukseli për të pritur 15.210 dozat e vaksinës së Pfiz
Zgjedhjet në prag, Rama mbledh drejtuesit politikë Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme drejtuesit politikë në qarqe në selinë e PS. Në fokus të diskutimeve
Rama "vjedh" videon e hekurudhës në Katar dhe e prezanton si projekti Tiranë-Durrës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm u prezantoi shqiptarëve se si do të duket në të ardhmën hekurudha Tiranë-Rinas-D
Mbërrijnë "surprizë" në Rinas 15 210 doza vaksinash Pfizer (VIDEO) Pavarësisht se u deklarua nga vetë ministria e Shëndetësisë së ngarkesa e radhës me vaksina anti covid-19 do të vinte ne