999 rezultate për

milione

U zhduk 140 milion vite më parë, shkencëtarët zbulojnë kontinentin që fshihet poshtë Shqipërisë (FOTO LAJM) Adria e Madhe quhet kontinenti i humbur që fshihet poshtë detit Adriatik dhe rajonit të Evropës Juglindore, ku përfshihe
Fakenews-i që tmerroi Amerikën: “Po na pushtojnë marsianët” 81 vjet më parë, Orson Wells dhe trupa e tij e aktorëve radiofonikë ndërprenë programin e Columbia Broadcasting System p
Ky është tërmeti më shkatërrues i historisë botërore 22 maj 1960, bota përjetoi atë që njihet si lëkundja më vdekjeprurëse e njerëzimit, tërmeti i Valdivisë apo siç njihet n
Dëmet nga tërmeti, Bashkia Tiranë jep 1 milionë dollarë ndihma Këshilli Bashkiak i Tiranës ka zhvilluar një mbledhje pasditen e së dielës, ku është miratuar një fond emergjence për ba
Mungon vetëm zyrtarizimi, Mandzukic i thotë lamtumirë Juves pas 4 sezonesh Mario Mandzukic është shumë pranë largimit nga Juventusi. Kroati nuk bën pjesë në planet e Sarrit, teksa ky i fundit pre
Real në dilemë për Zidane, shkarkimi kushton 80 milion euro Reali i Madridit bëri të pamundurën për të joshur Zinedine Zidane që ta rikthente në pankinën e skuadrës spanjolle, madj
Drejtori i Barçës: De Ligt iu bashkua Juventusit për të fituar më shumë para Drejtori ekzekutiv i Barcelonës, Oscar Grau, ka pohuar se paratë janë arsyeja e vetme pse Matthijs de Ligt iu bashkua Ju
Ndahet pasuria 11 mln dollarëshe e Mac Miller, mësoni kush përfitoi! (FOTO LAJM) Ka kaluar pak më shumë se një vit nga vdekja tragjike e Mac Miller dhe tani po përflitet për testamentin e tij! Pasur
Në QSUT ndalohen synetlliqet, faturat e sterilizimit e kanë kaluar planin e financimeve Muaj më parë një shkresë absurde mbërriti në spitalet e vendit ku kërkohej të limitoheshin operacionet për shkak të kost
Simulimi i frikshëm: Një luftë SHBA-Rusi do të shkaktonte 34 milion viktima në 24 orë (VIDEO) Kërkuesit shkencorë kanë realizuar një simulim të një lufte të mundshme SHBA-Rusi dhe kanë treguar rezultatin e tmerrshë
E BUJSHME/ Real Madrid ka arritur marrëveshje me Mbappen Real Madridi këtë verë tentoi ta transferonte Neymarin nga Paris Saint-Germiani, por që këta të fundit kërkuar më shumë
Papiss Cisse i bën "diss" Vedat Muriqit (FOTO LAJM) Sulmuesi senegalez, Papiss Cisse, ishte lojtari më i mirë në fitoren e Alanyasporit 3:1 kundër Fenerbahçes, duke shënuar
Është lojtari i momentit, analisti i njohur thotë se Muriqi vlen 100 milionë euro Një ndër emrat më të përfolur në futbollin turk aktualisht është Vedat Muriqi. Paraqitjet e tij me Fenerbahcen dhe Ko
Milan del sërish në shitje, ky është çmimi Milani ka dalë sërish në shitje. Pritet që klubi të ndryshojë sërish pronar pasi ia kaloi aksionet amerikanëve të Elliot
U bë milionere vetëm duke publikuar foto të gjuhës (FOTO LAJM) Një 21-vjeçare thotë se fiton rreth 99,500 dollarë në vit thjesht duke publikuar foto të gjuhës së saj në rrjet. Mika
Mandzukic po ikën nga Juve, pranon ofertën me shumë zero nga Katari Edhe pse ka qenë një nga lojtarët që aktivizohej më shumë nga Massimiliano Allegri për shkak edhe të përshtatshmërisë së
Kisha skoceze padit zbuluesin e thesarit prej 2.5 milionë dollarësh (FOTO LAJM) Kisha e Skocisë po hedh në gjyq një njeri për shpërndarjen e një pjese të një thesari Viking prej 2,5 milionë dollarësh
Rekord historik, shqiptarët kane shpenzuar miliona euro për pushime jashtë vendit Në gjysmën e këtij viti shqiptarët kanë shpenzuar afërsisht 700 milionë euro për udhëtime jashtë vendit, duke thyer një
Mega operacioni me 57 të kapur, Lleshaj: Kemi sekuestruar 55 milionë Euro dhe shumë gjëra të tjera Ministrin i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në lidhje me operacionin e finalizuar ditën e sotme më 57 të kapur në Sh
I ishte bllokuar pasaporta, Ronaldinho paguan borxhin për ta rikthyer Ronaldinho dhe vëllai i tij Roberto Assis Moreira kanë rënë dakord me autoritetet të paguajnë gjobën 6 milionë reais (1.