999 rezultate për

miku

Akademiku maqedonas nxjerr arsye banale që të mos zyrtarizohet shqipja Akademiku Mitko Maxhunkov në një emision të televizionit Alfa ka folur në lidhje për ligjin për gjuhë, që sipas tij po d
EULEX-i kthen gjyqtarin Vladimir Mikula në rastin e Azem Sylës Pas tërheqjes nga kërkesa për kthimin e gjyqtares Nora Bllaca në trup gjykues, i cili po e gjykon ish-deputetin e PDK-së
Ekzekutohet koka e mafias greke, miku i shqiptarit të famshëm Alket Rizai Vritet në mes të Athinës në një atentat me kallashnikov, Vasilis Stefanakos, i cilësuar si koka e mafias në Greqi. Lajm
Ivanoviç në Durrës, kush ishte miku shqiptar që e shoqëronte (FOTO LAJM) Oliver Ivanoviç, i cili u ekzekutua mëngjesin e sotëm në Mitrovicë. Ai u qëllua pranë zyrave të partisë që drejtonte
Iu bë atentat në sy të së dashurës dhe mikut të ngushtë, kush e vrau Emiljanon? Emiljano Boçi u qëllua dy herë në kokë nga një person ende i paidentifikuar mbrëmë në Tiranë, ndërsa mbeti i plagosur ed
Historia e Eboues: Laj rrobat me dorë, dhe flej në shtëpinë e një mikut tim Emanuel Eboue ka humbur gjithë pasurinë, si pasoj e kësaj, ka menduar edhe të vetëvritet Ish-mbrojtësi i Arsenal, në
Iku nga Babastars pasi u zu me Getoarin, sot ha e pi me "armikun" e tij (FOTO LAJM) Ndonjëherë gjërat nuk janë ashtu siç duken, ose thjesht, janë të paparashikueshme. Një vit më parë, përleshja mes anëtar
Mikullovci: Gjykimi ndaj deputetëve të VV, farsë që nuk do ta lejoja në teatrin tim Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci, ka qenë i pranishëm në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të kës
Konflikti për pronat, gruaja braktis LIVE burrin në studio Dy bashkëshortët Liliana dhe Namiku nga Tepelena kanë ardhur në rubrikën “Shihemi në gjyq” në “E diela Shqiptarw”. Një
Aktori i Portokallisë në zi, humbet mikun e ngushtë Aktori i njohur i Portokallisë Marin Orhasani ka humbur ditën e sotme shokun e tij të ngushtë. Ai ka shkruar një mes
Kim Jong-un zhduk mikun e tij të ngushtë, dyshohet se e ka ekzekutuar (FOTO LAJM) Një nga ndihmësit më të besuar të Kim Jong-un është zhdukur nga sytë e publikut dhe ka spekulime se ai mund të jetë ekze
Çamçakëzi është armiku kryesor i dhembëve Në të gjitha reklamat e çamçakëzëve që shohim thuajse çdo ditë në televizion, këshillohet të përtypim një të tillë pas ç
Nënkomisari i arrestuar dje, miku i një ish-polici të shumëkërkuar Festim Lelaj, nenkomisari i Fierit i arrestuar mbremjen e djeshme si personi që ka organizuar trafikimin e 2.5 tonë drog
Deklarata e akademikut serb: Nuk heqim dorë nga Kosova për asnjë çmim Historiani dhe akademiku serb, Vasilije Krestiq ka thënë se Akademia e Shkencave dhe Arteve të Serbisë për çfarëdo çmimi
Fjalët emocionuese të Vin Diesel, 4 vjet pas humbjes të Paul Walker (FOTO LAJM) Një nga yjet hollivudiane, Paul Walker, humbi jetën në një aksident tragjik më 30nëntor të vitit 2013. Vdekja e tij p
Haradinaj festën kombëtare ia dedikon mikut të tij Në prag të festave të muajit nëntor, deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj po qëndron
Akademiku maqedonas: Ligji për gjuhën shqipe do të sjell fundin e Maqedonisë Akademiku Gjorgi Pop-Atanasov nga Akademia e Shkencave dhe Arteve e Maqedonisë është shprehur mjaftë i shqetësuar për li
Një duel epik! bualli kundër luanëve (FOTO LAJM) Një buall provoi besnikërinë e tij pasi u fut në mes të një tufe luanësh në përpjekje për të shpëtuar mikun e tij, i cil
Në galeritë e “vdekjes” në Bulqizë: Unë dëshmitari i nëntokës! Ora shënonte 6:30 am, kur unë isha ulur me mikun tim në një lokal në Bulqize. Ai ishte punëtor në njërën nga galeritë
Miku i Aleksandër Lalos rrëfen bisedën e fundit me Maestron në një nga baret e Tiranës (FOTO LAJM) Maestro Aleksander Lalo ndërroi jetë mbrëmë në një nga spitalet private të Tiranës pas një ataku kardiak. Një prej mi