999 rezultate për

miell

Eliminohen pengesat për importin e miellit Kosova dhe Maqedonia edhe zyrtarisht kanë eliminuar të gjitha pengesat që kanë pasur mes vete pas bllokimit të importit
Nëna tronditet, djemtë e saj lyejnë shtëpinë me miell (VIDEO) Një nënë e cila i la fëmijët e saj të vegjël vetëm për pak minuta sa për të shkuar në banjë dhe kur u kthye e gjeti dhom
Zhbllokohet importi i miellit nga Kosova Qeveria e Maqedonisë në seancën e rregullt të saj, ka sjell vendim për zhbllokimin e importit të miellit nga Kosova. Kos
Kosova reciprocitet ndaj Maqedonisë Në tregun e Kosovës shumë shpejt mund të mos ketë perime apo djathë me origjinë nga Maqedonia. Bllokimi i importit të kë
Ndalohen kamionët në pikën 31, lejohen në pikën 1 Kamionët dhe makina të tjera janë ndaluar të hyjnë në pikën kufitare 31 nga pjesëtarë të KFOR-it, por kjo nuk ka ndodh n
Byrek me spinaq Në tavolinë ose tepsi hidhet miell, në mes hapet gropë ku hidhet ujë me pak kripë. Për 1 kg miell merret 550-600 gram uj
Rritet çmimi i bukës në Kosovë Rritet çmimi i bukës në Kosovë. Çdo produkt është ngritur me 0.5 cent më shumë. Deri të hënën një bukë 500 gramë kushton