Komisioni Evropian: Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave
999 rezultate për

miell

Bllokimi i miellit nga Kosova, reagon Panariti Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti, ka reaguar ditën e sotme për tensionet tregëtare mes Shqipërisë dhe Kosovës. Në një
Mungesa e analizës së aflatoksinës, bllokohen 74 ton miellë në Kukës Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Kukës ka bllokuar më shumë se 74 ton miell në pikën e kalimit kufitar të Morinit, pasi
Përmbante veti kancerogjene, Kosova ndërpret furnizimin me miell nga Serbia Kosova ka ndërprerë furnizimin me miell misri nga Serbia pas konstatimit se ky miell përmbante veti kancerogjene. Lajmi
Shkup, bllokohen disa tonë miell kancerogjen nga Serbia Agjencia qeveritare për ushqime dhe veterinari në Shkup ka bërë të ditur se 1,5 ton miell me përmbajtje kancerogjene ka
Maqedonia heq embargon e miellit nga Kosova Nesër pritet të shfuqizohet vendimi i Qeverisë së Maqedonisë për ndalimin e importit të miellit nga Kosova. Zëdhënësi i
Mielli i Kosovës nuk "preferohet" nga Maqedonia Prodhuesit kosovarë në hall me Maqedoninë. Pas ujit dhe grurit, Maqedonia së fundi ka bllokuar edhe eksportuesit kosovar
Maqedonia, barrierë për biznesin kosovar Kompania vendore për prodhimin e miellit M&Sillos për katër muaj ka humbur 1 milion euro qarkullin në saje të embargos q
Mbi qesen me miell Shumë lexues më kanë kërkuar të shprehem, si ish-i burgosur politik, lidhur me incidentin e qes
Sulm me miell kundër Berishës, pezullohen 13 policë Incidenti i të enjtes paradite, ku makina e kryeministrit Sali Berisha u qëllua me qese mielli nga dy ish-të përndjekur
Kuvend, protestuesit godasin me qese mielli makinën e Berishës Banorët e shtëpive që pritet t'u kthehen ish-pronarëve në 1 nëntor, dhe që do të përfundojnë të pastrehë zhvilluan një p
Dogana shqiptare pengon grurin e Kukësit të futet në Kosovë Dogana e Shqipërisë ka penguar bujqit e zonës së Kukësit që të grumbullojnë grurin e prodhuar në fushat e tyre në fabrik
Mielli i bardhë nuk është i shëndetshëm? Shkencëtarët kanë deklaruar se mielli i bardhë nuk është i shëndetshëm. Argumenti i tyre është që në këtë miell mungojnë
Iku për të siguruar miell për 6 fëmijët, humbet jetën në lum Tragjedia e 45-vjeçarit Llesh Karrica, babait të gjashtë fëmijëve, i cili u mbyt një ditë më parë në lumin Fan të Mirdit
Biznesi në ndihmë të zonave të izoluara Biznesi vendas ka vendosur të ndihmojë familjet e izoluara nga dëbora duke dhuruar atyre ushqime dhe veshmbathje. Shumic
Eliminohen pengesat për importin e miellit Kosova dhe Maqedonia edhe zyrtarisht kanë eliminuar të gjitha pengesat që kanë pasur mes vete pas bllokimit të importit
Nëna tronditet, djemtë e saj lyejnë shtëpinë me miell (VIDEO) Një nënë e cila i la fëmijët e saj të vegjël vetëm për pak minuta sa për të shkuar në banjë dhe kur u kthye e gjeti dhom
Zhbllokohet importi i miellit nga Kosova Qeveria e Maqedonisë në seancën e rregullt të saj, ka sjell vendim për zhbllokimin e importit të miellit nga Kosova. Kos
Kosova reciprocitet ndaj Maqedonisë Në tregun e Kosovës shumë shpejt mund të mos ketë perime apo djathë me origjinë nga Maqedonia. Bllokimi i importit të kë
Ndalohen kamionët në pikën 31, lejohen në pikën 1 Kamionët dhe makina të tjera janë ndaluar të hyjnë në pikën kufitare 31 nga pjesëtarë të KFOR-it, por kjo nuk ka ndodh n
Byrek me spinaq Në tavolinë ose tepsi hidhet miell, në mes hapet gropë ku hidhet ujë me pak kripë. Për 1 kg miell merret 550-600 gram uj