999 rezultate për

miell

Vogëlushja dhe libri, piktura me miell e vaj vizatuar në mal (VIDEO) Artisti zvicerian Guillaume Legros, i njohur me emrin Saype, ka realizuar një pikturë me një sipërfaqe 6 000 m2 në Canto
Biskota me gjalpë kikiriku dhe rrush i thatë Përbërësit 200 gr miell 60 gr gjalpë kikiriku 135 gr rrush i thatë 150 gr sheqer 200 ml qumësht 1 vezë
Pulë e fërguar me patatina Përbërësit 500 gr mish gjoks pule 2 vezë ½ lëng limoni 1 lugë majdanoz 20 gr kripë 2 degë rozmarine
Kosova nuk është e varur nga Serbia për miell Kosova ka rreth 40 mullinj të cilët janë në gjendje të prodhojnë miell për mbi pesë milionë banorë. Pra, edhe pas rënies
Disa receta për ëmbëlsira kur nuk keni kohë Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shënd
Ëmbëlsirë me Grizë (miell orizi) Përbërësit: 500ml ujë, 500ml qumësht, 200gr sheqer, 200gr grizë, 100gr çokollatë. Kremi: 1 liter qumësht, 4 puding
Si të humbni peshë pa qenë të uritur Dietat e shpejta nuk janë zgjidhje kur dëshironi të eliminoni tepricën e kilogramëve. Dietat mund të jenë goxha më të ko
I hodhën miell në fytyrë, reagimi i papritur i Robert Aliajt (VIDEO) Kimia mes dy të ftuarve të sotëm në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan, i ka mbërthyer të gjithë përpara ekrani
Receta për sheqerpare pa vezë Përbërësit 250 gr margarinë 200 ml vaj ½ gotë sheqer 5 gota miell 1 pluhur për pjekje SHWRBETI: 3 gota sheqer
Disa receta për ëmbëlsira kur nuk keni kohë Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shënd
Ministri serb presion Kosovës, ja arsyeja Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq i ka bërë thirrje Prishtinës zyr
Serbisë i dhembi kjo taksë që vendosi Kosova Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka vendosur masën mbrojtëse për prodhuesit vendor të Kosovës. Sipa
Në Strumicë shesin votat për ushqime dhe thasë mielli Një 64-vjeçar nga fshati Sushevë i Strumicës dje ka denoncuar në polici rastin se një person nga fshati Dobrashinci ka p
Si të gatuajmë kek me pjeshkë Nëse pjeshkat po ju prishen ne frutieren me tavolinë,m vetëm sepse fëmijët nuk j’ua hanë, atëherë sigurohuni që ata t’i
Disa receta për ëmbëlsira kur nuk keni kohë Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shënd
Si të gatuajmë pulë me qull Përbërësit: ▪ 1 pulë e mirë fshati ▪ 4 lugë gjelle miell misri ▪ 1 lugë gjelle miell gruri &#
Receta për sheqerpare pa vezë Përbërësit 250 gr margarinë 200 ml vaj ½ gotë sheqer 5 gota miell 1 pluhur për pjekje SHWRBETI: 3 gota sheqer
Kek i shpejtë me kumbulla të freskëta Koha e përgatitjes – 10 minuta Koha e pjekjes – 40 minuta Përbërësit për tavë me diametër 24/26 cm: 300 g miell •
Receta për gurabije me miell Përbërësit 200 gr gjalpë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 gotë të çajit sheqer pluhur 3 lugë të gjellës nisheste 4
Artistët po braktisin Shqipërinë, reagon Sonila Meço: Bëhuni patriotë! Ndërkohë që mediat online po ziejnë nga debati për patriotizmin dhe braktisjen e Shqipërisë nga artistët, Sonila Meço na