999 rezultate për

microsoft

Microsoft rivalizon Apple dhe Google Microsoft duket se po shfaqet shumë fuqishëm në treg, duke sjellë produkte e kryesisht aplikacione të reja për platforma
Microsoft sjell telefonin Lumia RM 1099 RM-1099 është modeli më i ri i telefonit për të cilin po punon. Telefoni më i ri Microsoft posedon një ekran prej 4-inç
Microsoft përditëson sistemin Windows RT Microsoft ka vendosur që të sjellë përmirësimin më të fundit në sistemin operativ Windoës RT-në. Në komunikatën Geek
Microsoft blen aplikacionin Sunrise Microsoft ka blerë Sunrise, një aplikacion shumë i përdorur për kalendarin në pajisjet iOS dhe Android. Ky është aplikac
Surface Hub televizori më i ri Microsoft (FOTO LAJM) Surface Hub është televizioni më i ri i prezantuar nga Microsofti, me ekran 84-inç dhe 4K, i cili pritet të synojë treg
Microsoft sjell pajisjen më të re telefon-laptop Microsoft do të prezantojë platformën e tij të re “Windoës 10”, një sistem i ri operativ i cili do të përshtatet për paj
Microsoft sjell dy modele, Lumia 435 dhe 532 Microsoft prezanton modelet më të lira të telefonave të linjës Lumia, përkatësisht Lumia 435 dhe Lumia 532. Këto janë dy
Microsoft ndërpret mbështetjen për Windows 7 Microsoft po bind të gjithë ato që nuk i kanë pajisur kompjuterat e tyre me Windoës 10, të paktën të instalojnë Windows
Microsoft lançon Nokia 215 (FOTO LAJM) Microsoft ka lançuar Nokia 215 një model i cili do të jetë i thjeshtë dhe i lirë. Nokia 215 është një pajisje që ka ekra
Microsoft sjell Lumia 1330 (FOTO LAJM) Lumia 1330 do të ketë ekran 5.7 inç HD OLED dhe procesor Snapdragon 400 quad-core. Telefoni më i fundit Lumia do të ketë
Pajisjet teknologjike që nuk mbijetuan (FOTO LAJM) Viti 2014 mund të quhet "viti i teknologjisë' një shumëllojshmëri paisjesh të reja teknologjike janë lançuar në treg. Po
Microsofti zëvendëson Internet Explorer Microsoft duket se është duke përgatitur një kërkues të ri interneti duke lënë pas të famshmin, Internet Explorer. Si
Play Station 4 në Kinë pas censurës 14-vjeçare Play Station 4 do të lançohet më 11 janar në Kinë, 4 muaj pasi X-Box dhe Microsoft mbërritën në këtë treg. Gjithsesi ky
"Microsoft" pranon monedhën virtuale bitcoin Gjiganti i informatikës "Microsoft", filloi sot të pranojë përdorimin e monedhës virtuale bitcoin për blerjen e disa pre
Fito çmimin e tregtimit me aksionet e Microsoft-it dhe kompanive më të mëdhaja të tregut global financiar Në dy muajt e fundit çmimi i aksioneve të Microsoft-it u rrit 14.45% nag 42.2-48.3 dollarë për aksion. FXLider, veçan
Apple mund të zëvendësojë Google me Bing Me sa duket, Microsoft dhe Yahoo janë në bisedime me kompaninë Apple për ta zëvendësuar Google si motorin e përzgjedhur
Microsoft sjell Lumia 535 (FOTO-VIDEO) Microsoft mbajti fjalën dhe ktheu në histori emrin "Nokia" në serinë e telefonave Lumia. Produkti i fundit i kompanisë s
Microsoft prezanton me 11 nëntor smartfonin e ri (FOTO-LAJM) Microsoft pritet te prezantoje Lumia me date 11 nentor. Duke përdorur hashtag #MoreLumia, ngacmuesi i kompanisë konfirmo
Microsoft prezanton Skype Translator U prezantua në muajin maj si një risi e Microsoft, ndërsa tani kompania e Bill Gates ka nisur hedhjen në terren të përkt
Ja se çfarë pasurie marramendëse ka Bill Gates (FOTO LAJM) Bill Gates tanimë ka një pasuri marramendëse, për shkak se është pronari dhe kryearkitekt i paketës Microsoft. Falë s