999 rezultate për

microsoft

Office 365 është zëvendësuesi i Outlook.com Microsoft po planifikon të zëvendësojë teknologjinë dhe ndërfaqen e përdoruesit të Outlook.com me platformën Office 365.
Mosha e politikanëve në Maqedoni sipas Microsoft (FOTO LAJM) Microsoft ka publikuar Project Oxfordin. Një pjesë e këtij projekti tashmë është hapur për programuesit përmes API. Ndër
Mësoni se sa vjeç dukeni! Microsoft ka publikuar Project Oxford, një projekt mbi teknologjitë smart dhe që janë në gjendje të mësojnë. Një pjes
Ja dy telefonat e ri nga Microsoft Microsofti po punon për të sjellë në treg dy modele të tjerë të telefonave Lumia. Pritet që këto telefona të jenë të emë
Microsoft prezanton Lumia 430 (FOTO LAJM) Microsoft ka prezantuar Lumia 430, modelin me dy vende larta SIM. Paisja ka një ekran 4-inch (480x800), Lumia 430 mund t
Lumia 840 me ekran 5 inç (FOTO LAJM) Microsoft sjell modelin e telefonit të bazuar në Windows Phone, Microsoft Lumia 840 që do ta zëvendësojë Lumia 830. Ky ë
Ja sa kushton Lumia 640 (FOTO LAJM) Lumia 640 dhe Lumia 640 XL janë dy telefonat më të fundit të prezantuar nga Microsoft, këto janë dy pajisje që kanë dalë
Microsoft sjell aplikacionin Office për telefonat Windows Microsoft prezantoi aplikacionet Office për telefonat inteligjentë Windows. Aplikacionet e reja Office janë dizajnuar pë
Microsoft Lumia 540 me ekran 5 inç (FOTO LAJM) Microsoft Lumia 540 është telefoni më i ri me dy karta. Telefoni është i pajisur me Ekran 5 inç me rezolucion 1280 x 720
Microsoft prezanton Nokia Lumia 930 dhe 830 të larë në ar (FOTO LAJM) Microsoft prezanton versionet më të fundit të modeleve Lumia 930 dhe Lumia 830 të larë në ar. Nokia Lumia 930 në vers
Microsoft prezantoi tabletin e ri Surface 3 (FOTO LAJM) Microsoft duket se ka gati serinë e tabletëve Surface, i quajtur Surface 3. Surface 3 është një tablet i cili do të ketë
Microsoft publikon telefonat që do të pajisen me Windows 10 Microsoft njoftoi se versioni i paraprak i Windows 10 mbërrin te një pjesë e telefonave Lumia. Kompania shpjegoi se pse
Microsoft prezanton modelin e ri Lumia 430 Dual SIM (FOTO LAJM) Microsoft Lumia 430 Dual SIM është teleoni më i ri dhe më i lirë nga Microsoft. Lumia 430 Dual SIM është model që ba
A po zhduket Internet Explorer? Internet Explorer më parë ishte motor kërkimi kryesor përmes të cilit njerëzit hynin në internet, por duket se ai e ka h
Microsoft sjell risi të re te Windows 10 Microsoft njofton përdoruesit të përditësojnë sistemin e tyre operativ në Windows 10, pasi do të mund të kursejnë hapësi
Tableti më i lirë Microsoft (FOTO LAJM) Kompanisë Microsoft MOMO7W prezanton tabletin e tij më të lirë Android i cili do ti vijë në ndihmë për të shënuar sukses
Tastiera Microsoft që lidhet pëmes Bluetooth-it (FOTO LAJM) Microsoft prezantoi Tastiera Universale e Palosshme, e cila mund të lidhet me çdo pajisje nëpërmjet Bluetooth-it. T
Ja aplikacionet e Galaxy S6 Telefoni i ri Samsung Galaxy S6 do të ketë vetëm dy aplikacione të Samsungut, S Voice dhe S Health do të jenë dy aplikac
Lumia 640 telefoni më i ri Microsoft (FOTO LAJM) Lumia 640 është telefoni më i ri i cili pritet të vijë nga Microsoft. Sipas informacioneve të para Lumia 640 do të of
Samsung Galaxy S6 me aplikacione të Microsoftit Samsung Galaxy S6 është modeli më i ri që pritet të hidhet në treg, ai mendohet se do të përmbajë një numër të aplikacio