999 rezultate për

microsoft

Më i madh se një fushë futbolli, njihuni me gjigantin e ajrit të Microsoft (FOTO LAJM) Microsoft ka prezantuar sëfundmi avionin më të madh në botë. Ai ka një gjerësi krahësh më të madhe se një fushë futbolli
A i dini funksionet e këtyre butonave? Butonat nga F1 në F12, të vendosura në rreshtin e lartë të tastierës së kompjuterit - nuk janë aty për t’u mbuluar nga
Laptopi i ri i Microsoft Surface Pro vjen pa tastierë Microsoft ka prezantuar laptopin e ri Surface Pro, i cili nuk vjen me tastierë. Kjo do të thotë se blerësit duhet të
Kina lëshon alarmin, një tjetër virus kibernetik do të godasë botën Kina po nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry
Microsoft prezanton Windows 10 S Microsoft ka lansuar një version të ri të Windows 10. Quhet Windows 10 S, dhe është i destinuar për PC-të e lirë në sekt
Facebook Messenger nuk do të funksionojë më për këta celularë Aplikacioni i famshëm për mesazhe Facebook Messenger do të largohet nga një numër celularësh Windows këtë javë. Shërbim
Microsoft lançon programin për të punuar në grup Microsoft rilancon sfidën në terren të aplikacioneve për punë në grup përmes chatit. Kompania e Redmond, sot ka njoft
Ja si do të duket lap topi Microsoft Surface Book 2 Sipas informacioneve nga burimi i zinxhirit importues të furnizimit, Microsoft Surface Book i ri tashmë ka hyrë në prodh
Përgjimet e CIA-s, reagon Apple, Samsung dhe Microsoft Lajmi i publikuar dje nga “Wikileaks” se CIA po përgjon të gjithë botën përmes disa pajisjeve teknologjike, ka shkaktuar
Konferenca Tech4Good në Tiranë për sfidat e organizatave jofitimprurëse me teknologjinë Më 7 Mars Fondacioni Metamorfozis në bashkëpunim me zyrën lokale të Microsoft në Shqipëri, organizojnë ditën e Microsoft
Surface Phone vjen fuqishëm si rivali i iPhone nga Microsoft! Microsoft pritet të hedhë në treg shumë shpejt rivalin më të denjë të iPhone. Microsoft – Surface Phone, është më af
HP dhe Microsoft me një super-model të ri telefoni HP dhe Microsoft mund të jenë duke bashkëpunuar për të sjellë një telefon të ri Windows 10 në vitin e ardhshëm. HP ka
Microsoft prezanton kompjuterin super të hollë "Surface Studio" Pas shumë muajsh spekulimesh, Microsoft ka lançuar kompjuterin e ri “Surface Studio”, në konferencën që po mbahet në New
Microsoft në 2018 do të përdorë 50% energji të rinovueshme Google, Microsoft, dhe Apple kanë premtuar përdorimin e burimeve të rinovueshme të energjisë për furnizimin e pajisjeve
Microsoft mbyll një zyrë të Skype në Londër Skype është një nga aplikacionit më të famshme për komunikimin video, por më vonë u kërcënuar nga rritja e aplikacioneve
Microsoft fillon dërgimin e përditësimit të përvjetorit të Windows 10-tës tek telefonët Lumia Microsoft ditën e sotme filloi dërgimin e përditësimit të përvjetorit të Windows 10-tës tek telefonët Lumia pas plot dy
Njihuni me funksionet e reja të Microsoft Word (VIDEO) Microsoft Word Researcher është një shërbim i ri të cilin e ka prezantuar sot Microsoft. Shërbimi më i ri në kuadër t
Ja cilat kompani mund ta dominojnë Apple në të ardhmen Kompania Apple është rritur në 564.34 miliardë dollarë, por gjithashtu po përballet me rënie të shitjeve dhe investitor
Microsoft gjen fituesin e Euro 2016 Euro2016 do të fitohet nga Gjermania që do të luajë finalen kundër Spanjës, ky është një rezultat që është nxjerrë në ba
Nokia do të rikthehet në treg Së funmdi ka një lajm të mirë për të gjithë adhuruesit e telefonave Nokia, të clët tashmë do të kenë mundësinë që të ken