999 rezultate për

microsoft

Microsoft, Windows 7 më e sigurtë se XP Microsoft ka deklaruar se Windows 7 OS është 5 herë më i sigurt se sistemi "i plakur" operativ Windows XP. Sipas një
Microsoft, 8.5 miliardë dollarë për Skype Microsoft Corp është afër blerjes së shërbimit Skype për 8.5 miliardë dollarë, duke përfshirë borxhin, tha një burim i n
Bing, motori i ri i kërkimit për BlackBerry-n Platforma e kërkimit Bing, e Microsoft-it, do të bëhet pjesë integrale e telefonave BlackBerry OS të RIM-së. Në njëfa
Microsoft "keqpërdor" patentat për të rrëzuar Android-in Barnes & Noble ka akuzuar Microsoft-in për "keqpërdorimin" e patentave ligjore për të eliminuar konkurrencën ndaj telefo
Ndryshime rrënjësore tek Nokia Prodhuesi i telefonave celularë Nokia ka njoftuar se do të shkurtojë 7,000 vende pune duke filluar nga viti i ardhshëm s
Toyota hibrid në 2012 Microsoft Corp dhe Toyota Motor Corp kanë deklaruar se ata janë në partneritet për të integruar shërbime web në maki
Së shpejti Windows 8 Nga rrjedhjet e informacionit në Microsoft bëhen të ditura disa nga detajet e produktit të tyre më të ri. Në windows 8 s
Microsoft ankesë në BE ndaj Google Microsoft ka ngritur një ankesë në Bashkimin Evropian ku akuzon kompaninë Google se po kufizon në mënyrë të padrejtë kon
Microsoft me cloud privat dhe risi të tjera Microsoft do të fokusohet në cloud privat duke shtuar njëkohësisht mallra të reja menaxhimi gjatë vitit 2011. Disa nga k
Microsoft urren IE6 Këto ditë është paraqitur një ueb i ri në domenin simpatik ie6countdown.com. Nëse keni supozuar se bëhet fjalë për numër
Dështon Windows Phone 7 Sipas njoftimeve në forumin e Microsoft, edhe tentimi i dytë për vendosjen e Windows Phone 7 nuk ka kaluar në telefonat
Nokia dhe Microsoft, bashkë për celular të ri Kompania më e madhe e telefonave celularë, Nokia, dhe gjiganti amerikan, Microsoft, po punojnë së bashku për t’ua kaluar
Microsoft publikon sot arnimet e reja të sigurisë Microsoft për sot ka paralajmëruar përmbledhjen e re të arnimeve të sigurisë me të cilën arnohen 22 lëshime në produktet
Microsoft me fitim prej afër 20 miliardë dollarë Microsoft në tremujorin e dytë e gjysmës së dytë të vitit të tij fiskal, përkatësisht deri më 31 dhjetor të vitit 2010,
Në 2013, vjen Windows 8 Edhe pse zyrtarët e kompanisë "Microsoft" nuk flasin hapur për sistemin operues "Windows 8", kjo kompani e softuerëve ta
Windows 8 zgjeron horizontin e Microsoft-it për Mobile Microsoft pohon se sistemi operativ Windows8 do të jetë i përshtatshme me platformat hardware ARM. Microsoft, në prezant
Microsoft përdor çipat e celularëve Microsoft ka prezantuar një version të plotë të Windows-it, i cili punon me çipat e përdorur në telefonat celularë. Vers
Internet Explorer-i i Microsoft-it humbet vend ndaj Firefox-it Firefox mori një pjesë prej 38.1% pergjatë gjithë kontinentve në dhjetor, duke tejkaluar Internet Explorer-in me 37.5%.
Problemet në Skype, kompania fajëson Microsoftin Dështimi misterioz i Skype-it javët e fundit u shkaktua nga një rutinë përditësimi që beri Windows-i, pohon kompania Sky
Vjen shërbimi televiziv i Microsoft? Sipas njoftimeve nga Microsoft, të cilat i transmeton Reuters, në bisedimet me disa kompani mediatike, Microsoftit i jan