999 rezultate për

microsoft

Versioni i ri i Skype me video HD Microsoft ka lëshuar versionin e ri të Skype 5.8.0.154, e cila ofron komunikim përmes videos në format HD. Por për të pa
Windows Phone Market place tani me 60 000 aplikacione Windows Phone Marketplace ka arritur në 60,000 aplikacione nga 50 000 që ka patur dhe sipas kompanisë, këtë e kanë arrit
Microsoft dhe Sony gati për të nxjerr versionin e ri të Xbox 360 dhe PlayStation Microsoft dhe Sony pritet që gjatë kësaj vere të nxjerrin në treg versionin e ri të Xbox 360 dhe PlayStation. Gazeta bri
A ka një iPhone vajza e Bill Gates? Ai ia ka refuzuar fëmijëve të tij që të kene ndonjë produkt të Apple. Por themeluesi i Microsoft, Bill Gates tani i duhe
Microsoft dhe Google kundër rregullave të BE Grupet e industrisë ku përfshihet edhe Microsoft Corp (MSFT) dhe Google Inc (GOOG) paralajmërojnë Bashkimin Evropian së
Microsoft marrëveshje me Yahoo Gjiganti i prodhimit të softwareve, Microsoft, ka nënshkruar një marrëveshje konfidenciale me Yahoon. Kjo marrëveshje le
Microsoft, Yahoo dhe AOL aleancë kundër Google dhe Facebook Tre gjigantë të botës së internetit Microsoft, Yahoo dhe AOL kanë formuar një aleanca kundër Google dhe Facebook sa i ta
10 kompanitë më të mira në botë për të punuar (FOTO LAJM) Doni një karrierë të suksesshme dhe mundësi për të fituar më shumë para Atëherë duhet të punoni në një nga 10 kompanitë
IBM parakalon Microsoftin Pas Apple, IBM (International Business Machines Corp) është kompania me më shumë të ardhura në botë. Kompania ka lënë pa
Padia e Microsoft ndaj Motorola-s, të hënën seanca dëgjimore Microsoft pretendon se Motorola ka shkelur disa nga patentat e tij nëpërmjet pajisjeve të bazuara në Android. Microso
15-vjeçarja britanike bëhet kampione botërore e Excel-it Një 15 vjeçare është bërë kampione botërore e softuerit Microsoft Excel, pasi fitoi një garë. Rebecca Rickwood nga Cambr
Microsoft, 250,000$ për informacione mbi Rustock! Microsoft Corp po ofron një shpërblim prej 250,000 dollarë për informacione që mund të çojnë në arrestimin e personave q
Microsoft planifikon "një sistem operativ të vetëm" Microsoft ka sugjeruar se telefonat, kompjuterat dhe tabletat mund të ndajnë të njëjtin sistem operativ. Andy Lee, pr
Microsoft pretendon se botnet-ët nuk janë të pathyeshëm Gjigandi i programeve komjuterike Microsoft ka deklaruar se botneti nuk është i pathyeshëm. Richard Boscovich, një pu
Microsoft ndihmon qeveritë në përgjimet në Skype Një patentë e re e Microsoft zbulon se kompania ka në plan të instalojë një mjet në Skype që do t'i lejojë qeveritë për
Bashkëpunim midis Google, Microsoft dhe Yahoo Google, Microsoft dhe Yahoo kanë vendosur të punojnë së bashku për të krijuar një standart të ri, që do t'i lejonte moto
Microsoft shfaq Windows 8 Para disa ditësh Steve Ballmer kishte lajmëruar për faktin se Microsoft po punonte për Windows 8. Microsoft tashmë ka sh
Microsoft ofron Xbox falas Microsoft ka prezantuar një iniciativë të re që duket të jetë një prej më të fuqishmeve që ka bërë deri më sot, për sa i
Ballmer: Windows 8 debuton në 2012 Steve Ballmer, drejtori ekzekutiv i Microsoft, ka thënë ditën e djeshme se Windows 8 do të bëjë debutimin e saj në 2012,
Facebook do të implementojë teknologjinë PhotoDNA Facebook do të jetë kompania e parë jashtë Microsoft që do të shpalos teknologjinë e tyre të quajtur PhotoDNA, duke shën