999 rezultate për

microsoft

Edhe pas përfundimit të mbështetjes, Windows 7 përdoret nga miliona përdorues Afro 200 milionë kompjuterë në mbarë botën e kanë injoruar lajmërimin e Microsoft dhe vazhdojnë të përdorin Windows 7 si
6 ndryshimet thelbësore që do të pësojë bota pas COVID-19, sipas Bill Gates Bill Gates ishte një nga të parët që ngriti shqetësime për dëmin që mund të shkaktojë pandemia e Covid 19 në shëndetin
Një përditësim i madh po vjen në Windows 10 Ndërsa përgjatë viteve të fundit Windows 10 ka kaluar nëpër disa përditësime, vizualisht është thuajse identikë me versi
Microsoft ua mundëson punonjësve të punojnë nga shtëpia, por nga një gjë duhet të heqin dorë Kompania Microsoft, i ka mundësuar punonjësve të saj që përgjithmonë të punojnë nga shtëpia, por të gjithë ata që vendos
Trump jep 45 ditë afat për shitjen e aplikacionit TikTok Kompania Microsoft tha të dielën se po vazhdon diskutimet për të blerë aplikacionin e suksesshëm të postimit të videove
Microsoft në bisedime për të blerë TikTok Microsoft është në bisedime për të përvetësuar TikTok, aplikacionin e videove në pronësi kineze, sipas një personi që ës
Microsoft heq librat nga portali online, nga Korriku hiqen dhe blerjet Microsoft nuk dha shpjegime për këtë lëvizje por mendohet se kompania ka prioritet kryesor aplikacionet me Microsoft Sto
Eksperti i Microsoft: Fshijeni urgjentisht Facebook-un Një intervistë me Jaron Lanier: ”Mund të jetohet pa rrjete sociale, shpifësira që shkatërrojnë shoqërinë. Fillimisht më
Microsoft tani vlen më shumë se Google Microsoft ka kaluar Google (Alphabet) në vlerësimin e tregut për herë të parë në tre vjet. Microsoft tani vlerësohet në
Përdor Microsoft Paint, gjyshja e talentuar krijon vepra të pabesueshme arti (FOTO LAJM) Një artise tetëmbëdhjetë vjeçar ka magjepsur internetin me pikturat e saj të bukura - të cilat i bën plotësisht me Paint
E quajtën hero, ka një arsye pse ky mësues do t’ju përlotë Ndonjëherë e gjitha cka duhet është vetëm vullneti dhe pak dashui për punën që bën. Edhe pse shpeshherë kushtet nuk j
Shndërron dërrasën e zezë në kompjuter, mësuesi bëhet hit në internet (FOTO LAJM) Një mësues në Gana që u mëson nxënësve të tij lëndën e informatikës pa asnjë kompjuter është bërë një hit në median onli
Kujdes! Apple lëshon alarmin për sigurinë Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et
Ky është mausi më i mirë në botë Përveç laptopit të tij Surface, i cili përdorë sistemin operativ Windows 10 S, Microsoft prezantoi edhe Mausin e ri Arc
Ja çfarë u ndalon fëmijëve njeriu më i pasur në botë Nëse ai njihet si një nga figurat ikonë në botën kompjuterike, Bill Gates nuk është në dijeni të rreziqeve që lidhen me
Microsoft deklaron fitoren në betejën kundër qeverisë së SHBA-ve Në muajin Prill të vitit të kaluar, Microsoft kishte paditur qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të drejtën
Shefi i Windows 10 kalon në Android Kur prezantoi Windows 10, Microsoft trumpetoi fort edhe versionin mobile të këtij sistemi operimi, i cili gjithsesi nuk
Kabllo nënujore nga SHBA në Europë, 16 mln herë më i shpejtë sesa interneti juaj në shtëpi Microsoft, Facebook dhe Telefonica kanë arritur një moment të rëndësishëm në dhënien e kabllos të tyre të ri trans-atlan
Microsofti "vret" Paintin, lajmi i keq për miliona përdorues The Guardian raporton se Microsoft po planifikon të largojë Paintin kur Windows 10 të vjerë më vonë këtë vit. Progra
Microsoft dhe Xbox One bashkëpunojnë për të mposhtur PlayStation 4 Xbox CLEVER nga Microsoft dhe Xbox One do të zbulohet në 3 javët e ardhshm. Sistemi i ri i lojrave pritet të jetë 'k