999 rezultate për

metro

Tifozët e Chelsea-t rrahin brutalisht tifozin e Tottenham (VIDEO) Pas finales së Capita One Cup, të zhvilluar një javë më parë në "Wembley" dhe që u fitua nga Chelsea 2-0, ka ndodhur një
Makthi i Ronaldos, Irina në duart e "The Rock" (FOTO LAJM) Mediat britanike kanë zbuluar sot një arsye tjetër pse mund të jenë ndarë ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo dhe super
Alarm për bombë në Madrid, evakuohet stafi i metrosë Një alarm për bombë është dhënë në kryeqytetin spanjoll Madrid pranë një stacioni metroje. Si rrjedhojë janë marrë ma
Kur bie shi në Tiranë e Durrës (FOTO LAJM) Janë dy bashkitë më të mëdhaja të vendit dhe qeverisjet lokale me buxhetin më të madh, por mjatojnë pak minuta shi që Ti
15 stacionet më të bukura të metrove në botë (FOTO LAJM) Në vendin tonë nuk kemi metro por me siguri janë të shumtë ata të cilët kanë përdorur metrotë nëpër qytete të mëdha dhe
Nuk përmbahet metropoliti serbo-malazez, mallkon mjetet fluturake Nuk është çudi tashmë të dëgjojmë se çfarë thonë liderët serbë. Pas deklaratave të Aleksandër Vuçiç, se fajtorë janë
Ja si zihet çifti për një iPhone (FOTO LAJM) Pajisjet teknologjike tashmë mbajnë të mbërthyer në një pjesë të madhe të ditës shumë njerëz. Por ka ndodhur që çiftet t
Nëna shpëton fëmijën nga shtypja nga treni (VIDEO-FOTO) Një nënë arriti të shpëtojë fëmijën e saj pasi karroca rrëshkiti në shinat e trenit në një metro. Ngjarja ndodhi në Brit
Koleksioni i CR7-ës pushton metropolet botërore (FOTO LAJM) Pasi fitoi "Topin e Artë" dhe Champions League-n me Real Madrid vera duket shumë aktive për Cristiano Ronaldon. Pavarësi
Aksidenti në metro, 16 të vdekur në Rusi (FOTO-LAJM) Të paktën 16 persona gjetën vdekjen ndërsa më shumë se 100 të tjerë u plagosën pas daljes nga shinat të një vagoni metro
Sot, proteston Stambolli, Tetova dhe Ferizaj Nuk kanë ndalur protestat kundër rastit të montuar "Monstra" dhe diskriminimit të vazhdueshëm të shqiptarëve në Maqedoni
The Serb Patriarch: Skanderbeg a hero of Serbia The metropolitan Amfilohije, currently a metropolitan of the Orthodox Serbian Church in Montenegro said that Gazimestan
Mariah Carey përdor metronë, në vend të makinës luksoze (FOTO LAJM) Pavarësisht se kërkesat e saj janë të shumta dhe ndonjëherë të çuditshme për organizatorët, këtë herë këngëtarja Mariah
20-vjeçari hidhet në shinat e metrosë nga shokët e dehur (VIDEO) Një 20-vjeçar humbi jetën të mërkurën në mbrëmje pasi u shty nga shoku i tij në shinat e metrosë. Sipas policisë djemtë
Metrotë më të bukura në Evropë (FOTO-LAJM) Në vitin 1983 në Britaninë e Madhe u ndërtua metroja e parë e cila më pas do të pasohej edhe nga metro të tjera në Paris
VMRO-DPMNE akuzon LSDM se është pjesë e një skandali korruptiv Në prag të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare që priten të zhvillohen në Maqedoni, partitë politike nxitojnë të a
Ja si transformohen stacionet e braktisura në Paris (FOTO-LAJM) Kandidatja për Bashkinë e Parisit, Nathalie Kosciusko-Morizet ka planifikuar që të transformojë tetë stacione metrosh, q
31-vjeçari algjerian tenton të vrasë me hanxhar një person në metro (FOTO LAJM) Një algjerian 31-vjeçar është vënë në pranga nga policia italiane pasi ka tentuar të vrasë për motive banale një 39-vjeç
Java e fundit e vitit e mbushur me aktivitete në kryeqytet Me rastin e festës së Krishtlindjes, Bashkia e Tiranës ka organizuar aktivitetet për fëmijë, pranë pemës së vendosur në
Sulmi racist, pasagjeri qëllohet me armë në metro (VIDEO-FOTO) Një pasagjer me origjinë nga Dagestani është sulmuar në metronë e Moskës nga dy persona për. Ata e qëllojnë 30- vjeçarin