999 rezultate për

metro

Ja harta e sulmeve në Bruksel (FOTO LAJM) 28 te vdekur dhe mbi 130 te plagosur, 10 prej te cileve ne gjendje te rende. Ky eshte bilanci i deritanishem i 4 sulmeve
Sulmet në Bruksel, Europa në alarm (FOTO) Belgjika ka ngritur nivelin e alarmit në maksimum pas katër shpërthimeve që tronditën kryeqendrën e institucioneve europ
Balla në Bruksel: Pak sekonda në metro do ishin fatale për jetën time (VIDEO) Update-Deputeti socialist Taulant Balla, i cili ndodhet në Bruksel me një delegacion shqiptar për të ndjekur punimet e P
Shkon në 23 numri i viktimave në Bruksel, ja momentet e tmerrit në metro (FOTO LAJM +18) Kater shperthimet e ndodhura ne Bruksel kane shkaktuar deri tani 23 viktima. 13 prej tyre kane humbur jeten ne dy sulmet
Ja momentet pas shpërthimit në Metronë e Brukselit (VIDEO) Televizioni publik belg, DH, ka publikuar momente pas shpërthimit në Metronë e Brukselit, percjell Portali ALbeu. Sul
Mbyllet metroja në Washington për shkak të kontrollit të sigurisë Inspektorët e sigurisë janë shpërndarë gjatë ditës së sotme në metronë e Washingtonit, sepse mesa duket sistemi përkohës
Emigrantët sulmojnë dy gjermanë që po mbronin një grua (FOTO-VIDEO) anë publikuar në internet disa pamje tronditëse kur emigrantët arabë kanë sulmuar dy pensionistë gjermanë, pasi ata i do
Pamje të rënda / Ja si u kthye në kasaphanë sheshi Sultanahmet (FOTO LAJM) Stambolli u godit sot ne zemer te tij nga nje shperthim i fuqishem, i cili deri tani i ka marre jeten 10 personave dhe k
“Terror” në rrugët e Londrës (FOTO-VIDEO) Më shumë se 2000 oficerë të Policisë Metropolitane, të armatosur deri në dhëmbë, kanë marrë pjesë në një stërvitje duke
Ja ku ndodhet stacioni i metrosë më i bukur në botë (FOTO LAJM) Një ndër punët publike më të bukura në botë është cilësuar stacioni i metrosë së Napolit. Ky është një ambjent që me ark
Rrezik terrorizmi në Bruksel, anulohen kampionatet Brukseli në alarm të lartë ndaj sulmeve të mundshme terroriste. Që në orët e mëngjesit Belgjika coi në 4 nivelin e sigur
Ja çdo të thotë ti shikosh metropolet nga qielli (FOTO LAJM) Fotografi Vincent Laforet ka bërë të mundur fotografimin e qytetteve më të mëdha në botë nga ajri. Pjese e setit të tij
Aksidenti ajror në Egjipt, ja pistat që po hetohen (FOTO LAJM) Ndonëse tashmë kanë kaluar 24 orë pas aksidentit të avionit "Airbus A321-200" të kompanisë ruse "Metrojet", ku humbën je
Chelsea kërkon dy lojtarë nga La Liga (FOTO LAJM) Chelsea hedh sytë nga kampionati spanjoll për të përforcuar repartin e avancuar sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që publik
Bordeaux shkon me avion dhe kthehet me metro (FOTO LAJM) Bordeaux mbrëmë mori një barazim me shumë vlera ndaj PSG-së në Parc de Prince. Lojtarët arritën në stadium me avion, por
Në Itali dhunohen me sëpatë shoferi dhe roja i metrosë Për shkaqe ende të paqarta, në një stacion në periferi të Milanos janë dhunuar brutalisht me sëpatë shoferi dhe roja i m
27 metropole në gjithë botën, ja si ishin dikur dhe sot (FOTO LAJM) Cili është qyteti juaj i preferuar në botë? Është New Yorku, Dubai, Londra, Tokio, Toronto, Singapori, Berlini, Moska…?
Veshje dhe zhveshje në “The Met Gala" (FOTO LAJM) “The Met Gala” ka mbledhur figurat më të njohura botërore në Nju Jork. Divat e skenës dhe shumë personazhe të tjerë kalu
"Grupi kriminal" që lejoi instalimin e "njehsorëve plaçkitës" Zyrtarë të KEDS, kompania për prodhimin e orëve "Kohler" dhe të Agjencisë së Metrologjisë, besohet së përbëjnë një “grup
Ja maska speciale që do të përdorë Fabregas (FOTO LAJM) Cesc Fabregas theu hundën gjatë një përplasjeje me Charlie Adam gjatë ndeshjes Chelsea-Stoke City (2-1), e vlefshme për