999 rezultate për

metro

Shpërthim në Moskë / 7 të plagosur, dyshohet për të vdekur (VIDEO) Një shpërthim ka ndodhur sot në një metro në Moskë si pasojë e së cilës janë lënduar 7 persona, ndërsa dyshohet për të v
Atletico prezanton projektin për stadiumin e ri, ndryshon dhe logon (FOTO) Atletico Madridi bën një investim të rëndësishëm për të ardhmen, teksa duke filluar nga sezoni i ardhshëm do t'i luajë s
Djali nën efektin e alkoolit godet me shkelm vajzën duke e hedhur nga shkallët e metrosë (VIDEO) Një djalë i alkoolizuar në Gjermani goditi me shkelm dhe hodhi nga shkallët e metrosë një vajzë e cila ishte në punën e
Parisienët do udhëtojnë falas me metro Niveli i ndotjes në kryeqytetin e Francës ka arritur vlera alarmuese, ndërsa qeveria tashmë do ndalojë qarkullimin e aut
Telefonata anonime: "Do sulmojmë metronë në Los Angelos më 6 dhjetor' Një telefonatë anonimë ka alarmur qyetarët e Los Angelos dhe ka bërë që FBI dhe policia e LA-së, të marrë masa të shumta
Modelja zhvishet në metro për një qëllim të mirë (FOTO & VIDEO) Modelja britanike Iskra Lawrence është shfaqur në mes të metrosë së New York për të dhënë një mesazh të fuqishëm, “Të pr
Messi ka ndihmuar Argjentinën me para në kohën e krizës Gjatë periudhës kur Federata e futbollit argjentinas ishte në krizë, Lionel Messi pagoi tre pjesëtar të sigurimit të eki
SPECIALE/ Hana Demetrova, "ëngjëll" apo "djall"? Çfarë fshihet pas çekes që tentoi vetëvrasjen Hana Demetrova, shtetasja 52 vjeçare çeke që u hodh sot nga “Hotel Tirana” e ka vizituar shpesh Shqipërinë, madje ka bër
Ja "Metroja e ferrit" në Tokio (FOTO LAJM) Mes problemeve të shumta që shkakton mbipopullimi në Tokio Fotograf gjerman Michael Wolf, ka zgjedhur që të na sjellë d
Metroja e Moskës një pasuri arkitekturore e mahnitshme (FOTO LAJM) Metroja e Moskës është një botë e pasur arkitekturore për t’u zbuluar dhe vizituar nga vizitorë nga mbarë bota. David
Londra tashmë me metro 24 orë Filloi të funksionojë në Londër shërbimi i ri i metrosë i cili do të jetë në punë edhe gjatë gjithë natës. Stacioni i
Panik në Bruksel, gjendet një pako e dyshimtë Pas alarmit për një pako të dyshimtë, mesohet se është evakuuar një stacion metroje në Bruksel. Alarmi në fjalë është
Shtatorja e Nënë Terezës në Rio de Janeiro Në Katedralen Metropolitane të Rio de Janeiro, u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Shtatores së Nënë Terezës, vepër e sk
Londra më e sigurt nga sulmet terroriste, shtohen policët e armatosur Komisioneri i Policisë Metropolitane, Bernard Hogan-Howe dhe Kryetari i Bashkisë së Londrës, Sadiq Khan, kanë thënë se
Policia Britanike: Britania do të jetë shënjestra e radhës e terroristëve Policia Metropolitane në Britani paralajmëron se rreziku nga sulmet terroriste në Mbretërinë e Bashkuar është një ngjarj
Konfirmohet edhe një sulm tjetër në Gjermani Mesa duket në Gjermani është konfirmuar për Sky News se ka ndodhur edhe një sulm tjetër në Gjermani. Bëhet fjalë për
Shpërthim në Terminalin Qendror të Metrosë në New York Në Terminalin Qendror të Metrosë në New York ka shpërthyer një vatër zjarri, duke shtyrë që dy ndërtesa në afërsi të ven
Shpërthim i fuqishëm në stacionin e metrosë në Uashington Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në stacionin e metrosë në Uashington. Zyrtarët e metrosë në Uashington lajmëruan se
Arrestohen specialistët e Metrologjisë, i morën ryshfet 37-vjeçares Dy specialistë të Metrologjisë janë arrestuar, pasi i kanë marrë rryshfet një 37 vjeçareje. Bëhet fjalë për dy specialis
Policia arreston të dyshuarit për sulmet në Bruksel, ja pamjet (VIDEO) Mediat e huaja publikuan me herët fotot e arrestimit të dy të dyshuarve, përcjell Portali Albeu. Ndalimi i tyre ësht