999 rezultate për

metro

Sevilla befason dhe mposht Atleticon në "Wanda Metropolitano" (VIDEO) Sevilla ka mposhtur Atletico Madridin brenda në shtëpinë e këtyre të fundit, "Wanda Metropolitano", ndeshje e vlefshme p
Turqi, zbulohen dhomat varre, rreth 2 000 vjet të vjetra Brenda varreve janë gjetur dhurata siç janë qirinjtë, pasqyra, lugë dhe një sërë gjësendesh tjera të cilat kanë dhënë nj
Ndodh mrekullia, çfarë i shpëtoi udhëtarët në metronë e Manhattan-it (VIDEO) Katër të plagosur duke përfshirë edhe autorin është bilandi i sulmit terrorist në metronë e Manhattanit në Neë York gjat
Dalin pamjet e sulmit terrorist në metronë e Manhattanit (VIDEO) Autoritete lokale të Neë Yorkut kanë rënë në gjurmë të të dyshuarit si shkaktar i shpërthimit në metronë e Manhattanit p
Fotoja nga metroja e Moskës që ka pushtuar rrjetin, ja pse (FOTO) Një fotografi e publikuar në rrjetin social Twitter është kthyer në hitin e rrjeteve sociale, duke u pëlqyer dhe shpërnd
Të shtëna në Londër, evakuohet stacioni i metrosë Një incident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në stacionin e metrosë “Oxford Circus” të Londrës. Mediat raportojnë se
Këto janë 11 qytetet më të sigurta në botë, mes tyre dhe metropolitane Edhe pse duket sikur sa më i madh të jetë një qytet aq më shumë i pasigurt është,jo gjithmonë ky paragjykim është i sakt
Koha kur metrotë e Nju Jorkut ishin vatra të krimit (FOTO LAJM) Panorama e zakonshme e metrosë së qytetit të Nju Jorkut sot është shumë ndryshe nga ç'ishte vite më parë. Në vitet'80
Tirana, Lioni dhe Barcelona, histori suksesi në Samitin e Metropoleve Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë dy ditore në Poloni me ftesë të kryebashkiakes së Vars
Këto janë 11 qytetet më të sigurta në botë, mes tyre dhe metropolitane Edhe pse duket sikur sa më i madh të jetë një qytet aq më shumë i pasigurt është,jo gjithmonë ky paragjykim është i sakt
Publikohen detaje nga të shtënat me armë në metronë e Madridit Të shtëna armësh janë dëgjuar në metronë e qytetit spanjoll Madrid. Ndërkaq janë publikuar në media edhe fotografitë e p
Dalin pamjet e para: Njerëzit të shtrirë në metronë e Madridit (FOTO LAJM) Të shtëna armësh janë dëgjuar në metronë e qytetit spanjoll Madrid. Ndërkaq është publikuar në media edhe fotografia e p
Të shtëna me armë në metronë e Madridit Të shtëna me armë janë dëgjuar në metronë e qytetit spanjoll Madrid, shkruan albeu.com. Sipas gazetës spanjolle La V
Shpërthim në metronë e Londrës, pasagjerët largohen të tmerruar Një shpërthim është raportuar në një tren të metrosë në Londër duke bërë që pasagjerët të largohen të friksuar. Shpër
Sulm me acid në stacionin e metrosë në Londër Të paktën 6 persona janë lënduar në stacionin e metrosë në Stratfort në lindjen të Londrës. Mediat raportojnë se bëhet f
"Metro" e Nju Jorkut: Erdogan jashtë! Një nga gazetat me tirazhin më të madh në Nju Jork, “Metro”, e cila shpërndahet në metronë e këtij qyteti, në faqen e pa
Kush është Romina, shqiptarja që drejtonte bandën e frikshme në Greqi Mediat greke kanë publikuar detaje nga dosja hetimore e autoriteteve për bandën e shqiptarëve që vidhte qytetarët në sta
Arrestohet 18 vjeçari i akuzuar për sulmin terrorist në metronë në Londër Shpërthimi që u konfirmua si sulm terrorist dje në një metro në Londër ka vënë në lëvizje gjithë policinë për kapjen e a
Kryeministrja May dënon “sulmin frikacak” në metronë e Londrës Kryeministrja e Britanisë, Theresa May ka dënuar atë që ajo e quajti “sulmin frikacak" në metronë e Londrës, i cili, si
Mesazhi ngushëllues i teatrit ku u ngjit për herë të fundit: Fati e deshi Teatri Metropol ka shprehur ngushëllimet familjes së Hajrije Rondos për ndajrjen nga jeta të aktores së mirënjohur. P