999 rezultate për

metaj

Të ngrirë në fytyrë, si e pritën ministrat e shkarkuar lajmin (FOTO LAJM) Kryeministri, Edi Rama ka mbajtur një fjalim në Asamblenë e PS-së, ku ka njoftuar një fortunë largimesh në kabinetin e M
Shkarkohen, Ahmetaj, Gjiknuri, Bushati dhe Nikolla, kush janë ministrat e rinj Kryeministri Rama i ka dhënë një të shkundur qeverisë ditën e sotme duke njoftuar se do të shkarkohen të gjithë ministra
Njihuni me vëllain e grabitësit të vrarë në Istog (FOTO LAJM) Policia e Kosovës ka arrestuar dy presona, të cilët dyshohet të kenë qenë të përfshirë në rastin e tentim grabitjes në I
Hallakaten institucionet e Ahmetajt, financat shpenzojnë pa lejen e thesarit Drejtoria e Përgjithshme Thesarit ka humbur kontrollin mbi shpenzimet buxhetore, pasi sipas një auditimi që ka bërë Kont
Gazetarja sulmon hapur Jonida Shehun: Katunare, nuk del dot nga provinca! Emisioni i fundit i Jonida Shehut ishte pikërisht për Tiranën ku ndër të tjera u fol për traditat dhe zakonet. Por ky
Ahmetaj flet për pagën minimale, sa do të rritet Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka zbuluar në një konferencë për shtyp shifrat e buxhetit të shtetit p
"Zero tatim për pagat deri në 40 mijë lekë", Rama e Ahmetaj rrëzojnë Braçen Seanca e sotme plenare është përfshire në debate mes deputeti Erion Braçe dhe Ministrit të Financave, Arben Ahmetaj.
Ahmetaj kërkon taksimin e pagave nën 30 mijë lekë, debate në mbledhjen e grupit të PS Ministri i Financave Arben Ahmetaj, i njohur për shërbimet ndaj oligarkëve dhe rritjen e barrës fiskale për të varfrit,
Rama i ruan fytyrën Ahmetajt pasi sulmoi Kosovën Deklarata e dy ditëve më parë e ministrit të Financave të Shqipërisë ku tha se nuk mund të pranoheshin tarifat 100 % të
Arben Ahmetaj flet me gjuhën e Vuçiçit për taksat doganore të Kosovës ndaj mallrave serbe (VIDEO) Qeveria e Shqipërisë është deklaruar kundër biznesit vendës dhe Qeverisë së Kosovës lidhur me vendosjen e taksës në masë
Përplasja Ahmetaj-Braçe, Rama vendos vetë LIVE Ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe kryetari i komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe kanë pasur një debat të ashpër,
Plas sherri Braçe-Ahmetaj në Kuvend, "kingu" kërkon taksimin e fakirëve më shumë miliarderët Komisioni i Ekonomisë ka vijuar sot edhe me prezencën e ministrit të Financave Arben Ahmetaj diskutimin mbi Paketën Fisk
"Kingu" gjen belanë, duhet të paguajë 48 mijë lekë gjobë çdo ditë (FOTO LAJM) Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, prej dy ditësh, po detyrohet të paguajë nga rroga e tij, 48 mijë lekë të vjetra për
Qeveria u rrit pagat me 20% diplomatëve që t'i zbardhin faqen Ramës para ndërkombëtarëve Qeveria ka premtuar një rritje pagash për mjekët, infermierët, ushtarakët, mësuesit dhe ushtarakët gjatë vitit të ardhsh
Qeveria hap "thesin", rritje pagash për këto sektore Qeveria ka diskutuar draft buxhetin për vitit 2019. Në një konferencë për shtyp ministri i Financave Arben Ahmetaj pohoi
E transferoi në Pukë, kush është prokurorja që paditi Arta Markun Prokurorja e Krimeve të Rënda, Sonila Muhametaj mesohet se ka paditur kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku. Padia
Lekë sa për byrekë, trajneri i skuadres së Superligës nuk merr asnjë qindarkë Lekë sa për byrek, kjo ishte paga e trajnerit të ekipit të Superiores Deputeti i partisë socialiste, Erion Braçe thir
Debat Braçe-Ahmetaj në Kuvend: Përmenden Ronaldo, Neymar dhe Magani Ministri i Financave dhe i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka folur ditën e sotme në Parlamentin e Shqipërisë, në një interpel
Plas mes Braçes dhe Ahmetajt: Kam dy javë që të pres Deputeti socialist Erjon Braçe ishte i pari ligjvënës që ka marrë fjalën gjatë seancës së sotme ku ka kërkuar llogari p
Zbulohet shifra: Ja sa do marrin shpërblim pensionistët në fundvit Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj ka zbuluar shpërblimin që do të përfitojnë pensionistët për festat e fundvitit. Ah